TJ Sokol

Putování za Martiněveským vodníkem...

Putování za Martiněveským vodníkem...

NOČNÍ VÝPRAVA ZA POUSTEVNÍKEM VODIČKOU A TAJEMSTVÍM MARTINĚVSE

Milí přátelé, spoluobčané, rodiče, známí.
Máme za sebou další z mnoha dětských akcí. V sobotu 2. října jsme se pokusili poodhalit tajemství Martiněvse. Byla to již třetí noční výprava s cílem přinést Poustevníkovi dar v podobě vzácné vody, aby nám nevysychaly prameny. Každému, kdo vodu Poustevníkovi donesl, se onen záhadný muž odměnil pootevřením své truhly s pokladem. Během putování děti plnily zajímavé úkoly a nacházely svítící písmenka, ze kterých měly složit jméno patrona Martiněvse. To pak na konci trasy vyslovily před Poustevníkem a odevzdaly mu vodu, kterou musely během cesty bedlivě opatrovat.
Dětí se sešlo opravdu mnoho - bezmála 70, což je pro nás ta největší odměna. Pro každého, kdo si trasu prošel, bylo zase největší odměnou setkání s Poustevníkem a jeho strážci. Na konci děti čekala truhla s pokladem, ze kterého si každý kousek odnesl. Celá akce měla krásné kouzlo. Někdo se i trochu bál, ale cílem nebylo děti strašit, ale smysluplně vyplnit jejich volný čas a seznámit je s něčím novým.
Děti chodily po trase ve skupinách. Ty nejmenší samozřejmě doprovázeli rodiče. Každý dětský účastník dostal zdarma vuřt na opečení, limonádu, čaj a oplatku. Organizace je vždy náročná, ale pokud se nám podaří vykouzlit úsměv na dětských tvářích – veškeré trampoty, nechť jsou zapomenuty a těšíme se na další společné akce.
Veliké poděkování patří všem lidičkám, kteří se na organizaci a hladkém průběhu podíleli. Děkuji panu starostovi Tydlitátovi, celému obecnímu úřadu v Martiněvsi a jeho zaměstnancům za finanční i organizační pomoc a podporu, jelikož bez takové podpory by nebylo možné tak krásné akce uskutečňovat. S panem starostou Tydlitátem a s OÚ Martiněves spolupracujeme již čtyři roky, a vždy jsme se setkali se vstřícností a pochopením při konání veškerých akcí, o kterých jste pravidelně informováni na stránkách OÚ Martiněves a v sekci TJ Sokol Martiněves. Děkuji všem, kteří se pravidelně a ochotně postaví na určená stanoviště, pomáhají s organizací i přípravou, členům TJ Sokol, přátelům. Zkrátka lidem, kteří nelitují svého osobního času, který věnují dětem a jejich radosti.


Zdeňka Richtrová
TJ Sokol Martiněves

Dětský tábor v Horní Vysoké

Ve středu 14. července 2010 navštívil pan starosta Tydlitát dětský tábor v Horní Vysoké.
Dětem dovezl melouny a broskve pro odpolední svačinku. Děti mu na oplátku ukázaly okolí tábora a vysvětlily celotáborovou hru. Při hrách uběhlo odpoledne velice rychle a na večer byl přichystán táborák.

Obrázků: 1-4 z celkem: 12    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR 2010

LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR 2010

TJ Sokol Martiněves pořádá letní tábor. Srdečně zveme všechny děti (od 6 do 15 let) na tábor v termínu od 10. do 18. července 2010. Tábor se nachází nedaleko Úštěka ve vsi Horní Vysoká (bývalá lázeňská oblast). Tábor je obklopen krásnými lesy, ubytování je v chatkách. Pro děti je zajištěna plná penze a pravidelný pitný režim. Pro děti je opět připravena zajímavá a dobrodružná celotáborová hra s názvem "POKLAD MÁGA ZIN ZARA". Na děti čeká spousta her, táborák spojený s opékáním a zábavou, výlety do okolí a mnoho dalších aktivit. Cena pobytu činí 2 950,- Kč. Tak jako minulý rok vyhradíme část jednoho dne pro návštěvu rodičů. Předběžné i závazné přihlášky si můžete vyzvednout u paní Lucie Jiříkové ve školní družině ZŠ Mšené-lázně nebo u paní Zdeňky Richtrové (tel.: 732 821 512, 416 866 147, zdenka.richtrova@centrum.cz).

Další informace, fotky a povídání o táboře nalezneta na stránkách tábora : http://u-vlasateho-vedouciho.xf.cz/Výbět fotek z Letního tábora v Horní Vysoké 2009

kompletní verze obsahuje cca 1500 fotek. K tomu je připojeno cca 2 hodiny zdigitalizovaného analogového videa plus další digitální video (zatím není k dispozici). Celkem půjde zřejmě opět o 2 DVD, k dispozoci budou co nejdřív (jakmile budu mít k dispozici všechna videa)

Obecní úřad Martiněves, copyright 2006-2018

Created by © 2009 - 2019 Chabera tvorba stránek