Mateřská škola

Uzavření MŠ

MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES BUDE UZAVŘENA V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN OD 1.7.2019 DO 2.8.2019. PROVOZ BUDE ZAHÁJEN OD 5.8.2019.

Rozloučení se školáky

Ve středu 26.6.2019 jsme se slavnostně rozloučily s dětmi, které odcházejí do Základní školy. Vystoupili jsme s dramatizací příběhu Cirkus, zazpívali jsme děti přednesly básničky, které se během školního roku naučily. Nakonec zacvičily rozcvičku s padákem. Budoucí školáky jsme dekorovaly šerpami a obdarovaly je dalšími dárky. Rozloučení bylo dojemné.

Výlet

Ve čtvrtek 20.6.2019 jsme jeli na výlet do mini zoo Zájezd. Byl to ideální výlet v dost teplém počasí. Ale děti si to krásně užily a všechno jsme zvládli na výbornou. Viděli jsme hodně různých zvířátek a děti o tom stále dokola vyprávěly. Takže to v nich zanechalo silný zážitek.

Divadélko

Divadélko

V pondělí 3.6.2019 přijelo do MŠ poslední divadlo v tomto školním roce. Divadlo Koloběžka s pohádkou "Hola, hola, škola volá". Dnešní pohádka nás připravila na nastávající změnu pro naše školáčky.

Divadlo

Divadlo

Ve čtvrtek 23.5.2019 přijelo do MŠ divadlo "Úsměv" s pohádkou "Jaro s čápem". Veselá jarní pohádka, která nás potěšila. Všichni jsme se pobavili a bylo veselo.

Vítání občánků

V neděli 11,5..2019 jsme se opět s dětmi zúčastnily vítání občánků. Předvedli jsme pásmo písní a básní a snad tak potěšili rodiče a jejich dětičky.

Pálení čarodějnic

Ve čtvrtek 2.5.2019 proběhlo v MŠ tradiční pálení čarodějnic. Děti si vyrobily vlastní čarodějnici, kterou si v závěru mohly spálit nebo si ji nechat a odnést domů. Opekly si buřty a posvačily trošku netradičně.

Ve vodě nejsou jenom vodníci

V pátek 26.4.2019 jsme jeli na výlet už po třetí do rybářství Šlapánice. Pro děti byl připravený krásný program - děti se dozvěděly něco o tom, jak se chytají ryby, o pravidlech, prohlédly si různé druhy prutů. Děti si vyzkoušely, jak se chytají ryby na udičku. Děti plnily několik disciplín, prohlédly si několik druhů živých ryb, něco se dozvěděly o jejich životě. Za stromem na ně čekal vodník a nakonec dostaly bohaté občerstvení a ještě byly obdarovány drobnými dárečky.

Předplavecký výcvik

Předplavecký výcvik

Od 12.4.2019 jsme začali každý pátek jezdit do Roudnice n.L. na plavání. Děkujeme panu starostovi a zastupitelstvu obce Martiněves, který nám na tuto akci přidal peníze do rozpočtu školy. Takže rodiče dětí neplatili za kurz ani za dopravu. Také děkujeme panu Davidovi za zajištění dopravy. dětem se plavání moc líbilo a všichni si to náramně užili.

Výlet do zábavného centra

Výlet do zábavného centra

Ve středu 3.4. jsme s dětmi jeli na výlet do zábavného centra Méďa. Děti si to velmi užily, do sytosti se vydováděly.

ZÁPIS DO MŠ

14.5.2019 SE KONÁ ZÁPIS DO NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY. ZÁPIS SE KONÁ V BUDOVĚ MŠ OD 8.00 DO 8.00 DO 16.00 HODIN. ZÁKONNÍ ZÁSTUPCI SI PŘINESOU OBČANSKÝ PRŮKAZ A RODNÝ LIST DÍTĚTE.

Maškarní karneval

Maškarní karneval

V pátek 15.3.2019 se v MŠ konal maškarní rej. Děti si z domova přinesly vlastní masky a tančili jsme, trošku jsme si zasoutěžili a pěkně jsme si to dopoledne užili.

Divadlo Úsměv

V pondělí 11.3.2019 navštívilo MŠ divadlo Úsměv s pohádkou "Máša a medvěd". V pohádce zaznělo hodně známých písniček, které si děti s chutí zazpívaly.

Divadlo Koloběžka

Ve čtvrtek 7.3.2019 přijelo do MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou "O zamčeném štěstí"

Šikovní stavbaři

Šikovní stavbaři

Dnes se dětem povedly krásné stavby s brčkové stavebnice.

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

V pondělí 14.1.2019 do MŠ přijelo divadlo s pohádkou "Popletená pohádka". Opět bylo veselo.

Uzavření MŠ

MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES BUDE UZAVŘENA OD 27.12. DO 2.1.2019

Vánoční besídka v MŠ

Vánoční besídka v MŠ

V úterý 18.12.2018 jsme v MŠ uspořádali vánoční besídku. Děti rodičům zahrály vánoční pohádku "O jedličce" a společně jsme si zazpívaly několik vánočních koled. Potom děti obdarovaly rodiče vlastními výrobky - věneček a přáníčko. Děti zase dostaly balíčky se sladkostmi a balíček s ovocem. Při malém občerstvení jsme si s rodiči popovídali.

Rozsvěcení vánočního stromečku

V neděli 2.12.. se děti zúčastnily rozsvěcení vánočního stromku před Obecním úřadem v Martiněvsi. Děti zazpívaly několik koled. I přes nižší počet dětí a vzhledem k nízkému věku dětí se jim vystoupení podařilo.

Divadlo Úsměv

Divadlo Úsměv

V pondělí 17.12. přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "Vánoční stromeček". Dětem krásně přiblížili probíhající advent.

Vystoupení pro důchodce

V úterý 6.11. jsme vystoupili důchodcům pro potěšení v KD Mšené-lázně. Děti zacvičily rozcvičku s padákem.

Kouzelník s ptáky

Kouzelník s ptáky

V pondělí 22.10. navštívil MŠ kouzelník s ptáky. jezdí k nám pravidelně každý rok, ale skoro vždy přiveze na ukázku jiné druhy ptáků. Děti jeho vyprávění vždy velmi zajímá.

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

8.10. přijelo do MŠ divadlo Koloběžka s "Houbařskou pohádkou". krásně nám pohádka zapadla do týdenního programu o lese.

Auta na ovládání

Auta na ovládání

V úterý 2.10.2018 přijelo do MŠ představení - auta na ovládání -repliky skutečných vozů. Děti se seznámily s některými dopravními značkami, se semaforem, se záchranářskými vozidly, jejich činnostmi.

Divadlo Úsměv

Divadlo Úsměv

V pátek 14.9.2018 přijelo do MŠ divadlo Úsměv s pohádkou "Koblížek na cestách"

Začátek školního roku 2018/2019

Začátek školního roku 2018/2019

Školní rok jsme zahájili 3.9.2018, děti si pomalovaly hadrové panenky, které si odnesly domů.

Uzavření MŠ

V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN JE MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES UZAVŘENA OD 2.7. DO 3.8.2018

Noční spaní v MŠ

Noční spaní v MŠ

Školní rok jsme završili akcí "spaní v noci", které se konalo 21.6.2018.
Děti se sešly na školní zahradě, kde si opekly buřtíky, pohrály si a pak jsme se přesunuli do školky.
děti si vybraly film, který chtějí shlédnout "velká šestka" a na dekách na zemi jsme uspořádali piknik - se spoustou různých dobrot, které děti rychle "vyluxovaly".
Děti usnuly rychle, jako když je do vody hodí a spaly sladkým , nerušeným spánkem až do rána. Budily je až příchozí děti.

Rozloučení se školáky

Již tradičně jako každý rok jsme se loučili s dětmi, které po prázdninách odchází do ZŠ . děti předvedly rodičům pásmo písní a básní, zacvičily hry s říkadly a dramatizovaly pohádku "Boudo, budko".
Budoucí školáci obdrželi dárečky - pamětní listy, šerpy, knihu fotografií, květiny, knihu a balíček s psacími potřebami do školy.
Rodičům jsme nabídli malé občerstvení.

Výlet

Výlet

13.6. jsme jeli na výlet do Srdova. Navštívili jsme domácí mini zoo. Viděli jsme spoustu různých ptáků, srnky, jeleny, rysa, klokana, lamy, velblouda apod. Také jsme si prohlédli muzeum vycpaných zvířat. Byly tam zvířata lesní, domácí i exotická.

MDD

Tradičně jako každý rok jsme oslavili dětský den v MŠ. připravili jsme pro děti soutěže a hledání pokladu formou hry na šikovanou. děti po cestě plnily úkoly a po nálezu pokladu si ho šly na školní zahradu rozdělit. Děti obdržely diplomy, cukrovinky a drobné dárky.

Piknik

30.5. si děti společně se zaměstnanci MŠ připravili piknik na hřišti. Děti měly k dispozici spoustu dobrot a nezbyl ani kousek ničeho.Oběd už děti moc jíst nemohly, jak byly přejedené.

Divadlo Koloběžka

28.5. přijelo do MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou " O Indiánech". Právě jsme si vyprávěli o životě indiánů, tak pro nás byla pohádka jak ušitá na míru. dětem se moc líbila.

Psi

Psi

14.5. přijel do MŠ cvičitel s pejskem. Dětem předvedl, jak se dá pes vycvičit. Děti se dozvěděly, jak se správně o pejska starat, jak ho krmit a jak ho vychovat. Jak se mají chovat k cizím psům.

Výlet

Výlet

27.4. jsme jely na výlet do rybářství Šlapánice, na akci s názvem "Ve vodě nežijí jen vodníci".
Děti plnily úkoly - chytaly papírové ryby, házely míčky na kuželky, prohlédly si různé druhy prutů, také potkaly vodníky, viděly různé druhy živých ryb. nakonec dostaly občerstvení a limonádu. Domů si odnesly plnou tašku různých odměn - diplom, obrázky apod.

Kouzelník v MŠ

Kouzelník v MŠ

V dubnu nás v MŠ navštívil kouzelník Waldini. Děti se zapojily do čarování a kouzlení. Na závěr kouzelník vyrobil pro každé dítě hračku z nafukovacího balonku.

Divadlo

Divadlo

12.4. přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "O Červené Karkulce". Pohádka byla pojatá, jako dopravní výchova. Děti se seznámily s funkcí semaforu a s některými dopravními značkami.

Vítání občánků

V sobotu 7.4.2018 jsme se společně s dětmi účastnili vítání občánků. Děti novým občánkům zazpívaly a přednesly několik písní a básní a tak přispěly k příjemné atmosféře. Snad se to miminkům a jejich rodičům líbilo.

ZÁPIS DO MŠ

3.5.2018 SE KONÁ ZÁPIS DO MŠ V BUDOVĚ MŠ OD 8.00 HODIN DO 14.00 HODIN.

Divadlo

Divadlo

V úterý 20.3.2018 do MŠ přijelo divadlo "S úsměvem" s pohádkou "Velikonoční vajíčko". Pohádka už voněla jarem a děti si s chutí zazpívaly známé písničky.

Karneval v MŠ

V pátek 9.3.2018 se v mateřské škole konal karneval. Děti si přinesly masky z domova. Mohly použít i masky , které jsme celý týden společně vyráběli. Děti tančily, prokládali jsme to různými soutěžemi. Na závěr děti obdržely drobné odměny, sladkosti a diplomy

Vědecká show

Vědecká show

V úterý 16.1.2018 přijela k nám do MŠ skupina děvčat ze Základní školy ve Mšených-lázní v čele s p. ředitelkou školy RNDr.Mgr. Adélou Marschallovou R., MBA. Předvedly nám a dětem naprosto bombastickou podívanou - chemické pokusy,m které nás nadchly a pobavily. Děti i my dospělí jsme se náramně pobavily, poučily a pochutnaly si na vyrobené zmrzlině. Určitě budeme některé pokusy s dětmi opakovat., využijeme je i při výtvarné výchově.

Divadlo

Divadlo

V pondělí 15.1.2018 do MŠ přijelo divadlo Koloběžky s pohádkou "Palečkovic rodina". Děti se dozvěděly, jak se o sebe mají starat, aby nebyly nemocné. Co dělat, když už na nás nějaká nemoc " skočí" , jak nemocím předcházet.

Zimní - bílý den

V pátek 12.1.2018 jsme se sešly všichni v bílém oblečení, aspoň bílá trika. Celý de se točil okolo zimy a zimních radovánek. Bohužel za okny to zimně nevypadalo. přesto věříme, že nás zima ještě letos navštíví.

Vánoční besídka v MŠ

20.12.2017 se konala v MŠ vánoční besídka s obdarováním. děti dostaly pod stromeček spoustu nových hraček. Hlavně chytré hračky a zábavné učení, prostě hračky, které něco rozvíjejí. Děti krátce předvedly rodičům, co se naučily a rozdaly rodičům dárečky a přáníčka, kterém si pro ně přichystaly. Potom proběhla v MŠ volná zábava při malém pohoštění.

Divadlo S úsměvem

Divadlo S úsměvem

20.12. do MŠ přijelo divadlo S úsměvem s pohádkou "Vánoční stromeček".Právě se hodila tato vánoční tematika, protože nás odpoledne čekalo posezení s rodiči u vánočního stromečku v MŠ. Pohádka se nám všem moc líbila a nalákala nás na vánoční obdarování.

Rozsvícení vánočního stromku

V neděli 1.12.2017 jsme se po roce opět zúčastnili rozsvícení stromečku před Obecním úřadem v Martiněvsi. Děti si napsaly přáníčka od Ježíška a vypustily balónky do nebe. Potom se na vystřelení z děla rozsvítil vánoční stromeček. Děti zazpívaly několik koled a přednesly pár vánočních básniček. Celý listopad hodně dětí marodilo, tak jsme byli rádi aspoň za takovou účast, jaká byla.

Uzavření MŠ

V DOBĚ VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN BUDE MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES UZAVŘENA OD 27.12.2017 DO 2.1.2018. PROVOZ OPĚT OD 3.12.2018.

Výlet do Médi

V úterý 21.11.2017 jsme jely autobusem na výlet do zábavného centra "Méďa". Děti si tam užily spoustu zábavy a legrace. Trošku jsme se obávali, aby nedošlo k nějakému zranění, ale všechno proběhlo v klidu a vesele. Jistě budeme chtít v budoucnu tento výlet opakovat.

Vystoupení pro důchodce

V úterý 14.11.2017 jsme opět po roce vystupovali s dětmi na setkání důchodců. Tentokrát se konalo v KD Charvatcích, kde se cítíme více být doma. Podle našeho názoru se dětem letos vystoupení povedlo - zatančily čarodějný rej a jezdily s auty jako na dopravním hřišti.

Divadlo

20.10.2017 přijelo do MŠ Divadlo s úsměvem s pohádkou "O Koblížkovi". Dětem se pohádka velmi líbila a při častých písničkách si také společně zazpívaly.

Kouzelník s ptáky

Kouzelník s ptáky

13.10.2017 do MŠ opět zavítal kouzelník s ptáky. Děti se seznámily se životem některých druhů ptáků, některé ptáky si prohlédly živé. Kouzelník dětem předvedl několik kouzel, také do některých kouzel děti zapojil. Na konec se s velkým barevným papouškem všichni vyfotily.

Předplavecký výcvik

Předplavecký výcvik

Od 13.9. do 15.11.2017 jsme jezdili do Libochovic, kde jsme se každý týden seznamovali s vodou v krytém bazénu zdejšího domova důchodců. Výcviku se zúčastnilo 10 dětí a většina dětí byla velmi nadšená a užívala si vody. Také většina dětí se naučila základy plavání, někteří dokonce přeplavali celý bazén bez použití pomůcek.

Červený - jablíčkový den

V úterý 26.9.2017 jsme v MŠ vyhlásily červený - jablíčkový den. Všichni jsme se sešli v červeném oblečení (aspoň triko). celý den jsme vymýšleli činnosti s jablíčky. Krájeli jsme jablka, ochutnávali je. děti se učily píseň o jablíčku, vyslechly pohádku "O jabloňce". vytrhávaly červený papír a lepily ho do předlohy - jablíčka.

Auta - ekologická a dopravní výchova

Auta - ekologická a dopravní výchova

V úterý 12.9.2017 přijel do MŠ opět po roce pan Jirák s replikami aut na ovládání. děti viděly policejní auto, sanitku, hasičské auto, popelářské auto, kamion, safari auto i stará auta - veterány. Děti se naučily znát důležitá telefonní čísla, vědět, jak se v které situaci zachovat. Naučily se třídit odpad a zasmály se s opicí a s oslíkem v autech.

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

Školní rok jsme zahájili s pohádkou. Do MŠ přijelo divadlo Koloběžka s pohádkou "Červená Karkulka" .Pohádka se dětem moc líbila a my jsme si nemohli přát lepší zahájení školního roku.

Uzavření MŠ

V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN BUDE MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES UZAVŘENÁ OD 3.7.2017 DO 4.8.2017. PROVOZ OPĚT OD 7.8.2017.

Rozloučení se školáky

Ve středu 21.6.2017 proběhla v MŠ besídka , kde děti svým rodičům a blízkým předvedly něco z toho, co se během školního roku naučily. děti zazpívaly, téměř každý měl svou básničku, zatančily a nakonec zahrály dramatizaci pohádky "O Červené Karkulce". Důstojně jsme se rozloučily s dětmi, které z naší MŠ odchází do ZŠ nebo se stěhují. Bude se nám po sobě stýskat, ale život jde dál.

Z 15.6. na 16.6.2017 jsme už tradičně spaly v noci v MŠ. Sešli jsme se na školní zahradě v 18.30 hod. Opekli jsme si buřtíky a pohráli si na šk.zahradě. Potom jsme se přesunuli do třídy a vybrali jsme společně film-pohádku, kterou děti shlédly na DVD. Přitom jsme si na zemi, na dekách připravili občerstvení, které si děti nanosily z domova. A že to byla všehochuť, nikomu špatně nebylo. Ani slzička neukápla a děti se vyspaly do růžova.

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

Ve středu 14.6. navštívilo MŠ opět divadlo Koloběžka s pohádkou "Jak šli indiáni za sluncem". Děti se pobavily a také poučily, že se mají o všechno rozdělit. Téma se nám krásně hodilo k aktuálnímu tématu o životě indiánů.

Dětský den

.6. jsme v MŠ pro děti uspořádaly dětský den. Děti si společně zasoutěžily - házely na cíl, skákaly v pytlích, chodily na chůdách, přetahovaly se, namotávaly auta, skákaly na skákacích míčích, trefovaly se do kuželek, zahrály sim mini golf apod. Pak společně plnily úkoly během cesty "na šipkovanou" - určovaly geo tvary, zpívaly, přednášely, počítaly, slabikovaly, rytmizovaly, hrály pohybové hry apod .Na závěr hledaly schovaný poklad, který našly a o který se spravedlivě rozdělily - sladkosti, dárečky a diplomy.

Školní výlet

Školní výlet

V pátek 26.5.2017 jsme s dětmi vyrazili na výlet do zooparku Zájezd. Počasí nám přálo, v malém a milém prostředí se děti seznámily se spoustou zvířátek. Některá domácí zvířátka si mohly i nakrmit a pohladit, také pomazlit. Výlet se nám moc vydařil.

Vítání občánků

21.5.2017 děti vítaly své nové malé kamarády formou pásma z písniček a básniček s motivem maminek a miminek. Snad jsme se líbili.

Výlet do rybářství ŠLapánice

Výlet do rybářství ŠLapánice

V úterý 2.5.2017 jsme se zůčastnili akce, kterou pořádal rybářský svaz Šlapánice. Děti se seznámily s rybářským náčiním, zachytaly si rybičky, na rybičky(obrázek) se strefovaly míčky, potkaly se s vodníkem na břehu rybníka a poznávaly jednotlivé druhy ryb(živé). Na závěr dostaly odměny a pohoštění ve stánku u rybníka. Pro děti i pro nás dospělé to byl velký zážitek.

Ptáci v MŠ

Ve středu 26.4. přijel do MŠ kouzelník s ptáky. dětem předvedl i pár kouzel a pak se děti seznámily s jednotlivými ptáky, které sebou přivezl.

Divadlo Koloběžka

V úterý 11.4.2017 opět MŠ navštívilo divadlo Koloběžka tentokrát s pohádkou "Krakonošova čarovná fajfka". Dětem se pohádka zase moc líbila.

Divadlo Koloběžka

Ve čtvrtek 31.3.2017 navštívilo MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou Na návštěvě v Broučkově. Pohádka byla s krásnou jarní tematikou, děti se zapojovaly do děje.

Kouzelník Waldini

Kouzelník Waldini

10.3.2017 navštívil naši MŠ opět kouzelník Waldini k velké spokojenosti dětí. Kouzelník čaroval, kouzlil, zapojoval děti a nakonec každému vyrobil hračku z nafukovacích balonků.

Divadélko

Divadélko

2.3.2017 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou " Kterak kuchař Ondřej zachránil princeznu". Děti byly zapojovány do děje pohádky. Na závěr se pomazlily s loukami marionetami.

Divadlo v MŠ

21.2. 2017 přijelo do MŠ divadélko s pohádkou "O králi Hamounovi a slunci". Děti pochopily, že sluníčko je pro všechny lidi na světě. Že je užitečné, ale může i uškodit.

Vítání občánků

4.2.2017 jsme se s dětmi opět zúčastnily vítání občánků v KD Charvatcích. Děti zazpívaly a přednesly básně o miminkách.

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

V pondělí 9.1.2017 přijelo do MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou "Cirkus na kolečkách". Všem se pohádka moc líbila.

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Na Vánoce sníh letos opět nenapadl, ale hned po Novém roce přišla sněhová nadílka. Děti se radují při pobytu venku, že mohou bobovat na stráni na hřišti. Pro nás ideální místo - blízko MŠ, kopec dost prudký, aby to dobře jezdilo a zase dost krátký, aby byly rychle opět na kopci. Děti si již nemusí nosit boby z domova, pan starosta L.Tydlitát zakoupil boby pro všechny děti v MŠ.

MŠ BUDE UZAVŘENA V DOBĚ VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN OD 23.12. DO 30.12.2016.

Vánoční posezení

V úterý 20.12.2016 jsme v MŠ uspořádali vánoční besídku s posezením s rodiči dětí. Děti předvedly všechno co se učily s vánoční nebo zimní tematikou. S rodiči jsme si popovídali v příjemné sváteční pohodě.

Mikulášská nadílka

3.12.2016 proběhla v KD Charvatcích Mikulášská nadílka, kde naše děti opět vystoupily s pásmem písní a básní a také zatančily sněhulácký tanec.

Rozsvěcení vánočního stromku

Také letos jsme se zúčastnili rozsvěcení vánočního stromečku v Martiněvsi. Atmosféra už byla vskutku vánoční. Originální byla střelba z vánočního děla, která odstartovala rozsvícení stromku. Děti z naší MŠ zazpívaly a přednesly vánoční písně a básně. Dětem se to moc povedlo.

Výlet do divadla

Výlet do divadla

Ve středu 32.11.2016 jsme jely autobusem do divadla "Rozmarýn" v Mostě. Shlédli jsme pohádku "Proč má slůně dlouhý chobot". Děti si užily sváteční atmosféru skutečného divadla, seznámily se s divadelním prostředím. Pohádka se nám všem moc líbila, škoda že nebyla delší.

Vystoupení pro důchodce

Ve čtvrtek 10.11.2016 jsme opět po roce vystupovaly pro důchodce. Letos se to konalo ve Mšených- lázních. Přestože jsme nacvičovali pravidelně, příliš se nám vystoupení nepovedlo. Děti byly doslova "zakřiklé" z velkého sálu a z hodně neznámých lidí pohromadě, že divadélko moc nezahrály. Snad se nám to příště povede lépe.

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

V úterý 8.11.2016 přijelo do naší MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou "Princezna Kolobrnda". děti si společně s herci zazpívaly mnoho známých písniček. Aktivně byly zapojovány do děje pohádky. Nakonec vše dobře dopadlo, jak to ve správných pohádkách bývá.

Kouzelník Waldini

Kouzelník Waldini

Ve středu 2.11.2016 navštívil MŠ po roce kouzelník Waldini. Pomocí dětí kouzlil svá kouzla a na závěr dětem vyrobil zvířátka z nafukovacích balónků. Úspěch měl veliký.

Divadlo K+K

ve čtvrtek 13.10.2016 přijelo do MŠ divadlo K+K s pohádkou "O pejskovi a kočičce". dětem se pohádka moc líbila a aktivně se děti zapojovaly do děje pohádky.

Předplavecký výcvik 2016

Předplavecký výcvik 2016

V letošním školním roce jsme zahájili předplavecký výcvik hned na začátku září. Už od 5.9.2016 jezdíme každé pondělí do krytého bazénu v Libochovicích. Prostředí je tam sice mnohem menší než v Roudnici, ale o to útulnější. Naše parta letošních plavců je naprosto skvělá. Nikdo se nebojí do hlubokého bazénu a někteří dokonce plavou bez jakýchkoli podpůrných pomůcek. Prostě všem moc tleskám!!!

Dopravní tematika v MŠ

Dopravní tematika v MŠ

Ve čtvrtek 15.9.2016 přijel do MŠ pán s replikami opravdových aut na ovládání. Seznámil děti s dopravními předpisy, s používáním semaforu apod. protože bylo krásné počasí, vše se uskutečnilo venku, kde bylo dost místa k předvádění jízd všech aut. Toto vystoupení mělo velký úspěch, především u chlapců.

Kouzelnik s ptáky

V úterý 13.9.2016 přijel do MŠ kouzelník s ukázkou živých ptáků. děti si prohlédly čížečka, několik druhů soviček, několik papoušků a taky některé dravce - sokola, orla skalního. Hodně se dozvěděly o jejich způsobu života, nakonec se všichni vyfotily s velkým barevným papouškem .

Zahájení školního roku 2016-2017

Zahájení školního roku 2016-2017

Slavnostní zahájení školního roku jsme v MŠ vyřešily pohádkou od divadla Koloběžka - "Oslíčku, otřes se ". Sice dětí dorazilo méně než jsme očekávali, přesto se první školní den vydařil.

UZAVŘENÍ MŠ

UZAVŘENÍ MŠ

V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN BUDE MŠ UZAVŘENA OD 1.7.. DO 12.8.2016. PROVOZ ZAHÁJEN 15.8.2016.

Noční spaní v MŠ

Z 23.6. na 24.6.2016jsme opět po roce spali v MŠ. Děti si nejprve zaskotačily na zahradě, opekly si buřty i s některými rodiči. Potom jsme se přesunuli do školky a tam si děti vybraly pohádku, kterou shlédly na DVD. Při pohádce jsme připravili piknik na koberci. K našemu překvapení skoro všechno jídlo zmizelo v dětských bříškách. Děti spaly bez buzení až do rána, kdy už do školky chodily ostatní děti.

Výlet na hrad v Jimlíně

22.6. jsme jely na další výlet do Jimlína na Nový hrad. Děti si prošly celý hrad a seznámily se s vybavením pro prince a princezny. Potom shlédly divadelní představení "Princezna Terezka a líný Honza. Počasí se vydařilo a všichni jsme si výlet hezky užili.

Rozloučení se školáky

15.6.2016 v MŠ proběhlo slavnostní rozloučení se školáky. Loučili jsme se jen se 3 dětmi. Děti zazpívaly, přednesly básně, zatančily a zahrály dramatizaci pohádky. S odcházejícími dětmi jsme se rozloučily s několika dárečky. Přejeme jim šťastné vykročení do další etapy jejich života.

Dětský den

Oslava MDD proběhla až 9.6. na školní zahradě, kde se pořádaly soutěže. Po soutěžích šly děti hledat poklad na hřiště a tam také cestou plnily různé úkoly. Nakonec našly poklad, o který se všichni zúčastnění spravedlivě rozdělili.

Štěpánčino divadlo

7.6. v tomto školním roce přijelo poprvé Štěpánčino divadlo s pohádkou "O koblížkovi". Vzhledem k pěknému počasí se divadlo hrálo venku na školní zahradě.

Kouzelník

2.6. do MŠ přijel kouzelník s představením plným kouzel. Děti si asi nejlépe užily dovádění s různě velikými bublinami.

Zábavný kontaktní pořad

24.5. přijel do MŠ klaun se zábavným pořadem pro děti. Děti se opravdu pořádně nasmály klaunovým lumpačením.

Výlet do lesoparku Chomutov

12.5.2016 jsme jeli společně s MŠ Račiněvsí na výlet do lesoparku v Chomutově. Počasí se nám vydařilo a děti si zblízka prohlédly hodně zvířátek, především lesních. Pohrály si v dětských koutcích. Sledovaly krmení tuleňů.

Divadlo K+K

Divadlo K+K

V úterý 3.5.2016 nás navštívilo divadlo K+K s pohádkou "Sněhurka". Byla to netradičně zpracovaná klasická pohádka v novém pojetí. Děti se opět aktivně zapojovaly do děje a pohádku si moc užily.

Vítání občánků

V sobotu 30.4..2016 se opět konalo vítání nových dětiček do života v našich obcí. Děti z naší MŠ zazpívaly několik písní a přednesly několik básní. Tentokrát jsme pobavili přítomné, že jsme u jedné básničky zapomněli jednu sloku s menším prostojem.

Pálení čarodějni 2016

V pátek 29.4.2016 proběhlo v MŠ pálení čarodějnic. Děti si nejprve vyrobily vlastní čarodějnici, potom jsme si opekli buřtíky a nakonec si děti spálily svoje čarodějnice. Potom si užívaly celé dopoledne veselé zábavy na školní zahradě.

Divadlo Koloběžka

V úterý 26.4.2016 přijelo do MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou " Barevná pohádka". Byl to příběh o kouzelníkovi, který začaroval svět jen do černé barvy. Děti mu musely pomoc chybu napravit a pomohly mu zase všechno zpátky obarvit, aby svět byl zase barevný, jak má být.

Výlet do království železnice

Ve středu 30.3.2016 jely děti autobusem do Prahy, kde navštívily "Království železnice". Děti si prohlédly mnoho různých vlakových sestav, spoustu různých staveb z rozličných stavebnic - z lega, z merkuru, play mobilu, z moy toy apod. Holčičky zaujala výstava panenek, domečků pro panenky se zařízením, kočárky apod. Věříme, že si všichni výlet pěkně užili.

Vyprávění o drůbeži

Do MŠ 15.3. přijela paní s netradiční zábavou. Zajímavým povídáním seznámila děti se životem drůbeže. Děti aktivně spolupracovaly, každé dítě si uložilo do líhně vlastní vajíčko.
Pokračování projektu se uskutečnilo 31.3.2016, kdy se v přímém přenosu líhla z vajíček živá kuřátka. Pro děti to byl opravdu nevšední zážitek.

Dětský karneval v Charvatcích

V sobotu 27.2.2016 jsme se opět zúčastnili karnevalu, který se pořádal v KD Charvatcích na velkém sále. Děti z naší MŠ zazpívaly a zatančily. Dále probíhala veselá zábava. dětem to v maskách moc slušelo.

Karneval v MŠ

Karneval v MŠ

V pátek 19.2.2016 proběhl v MŠ karneval. Děti se sešly v různých maskách - nechyběl nám pirát, kovboj, víla, princezna Elsa, želva Ninja, rytíř, automobilový závodník, květinová dáma,pejsek, policista, princezna, beruška a Úžasňák. děti tančily a prokládaly tanec soutěžemi. Soutěžili jsme o nejlepší zpěv, tanec a masku. Odměněny byly všechny děti - sladkostí a diplomem.

Divadlo K+K O Smolíčkovi

Divadlo K+K O Smolíčkovi

Ve čtvrtek 18.2.2016 přijelo do MŠ divadlo K+K s pohádkou "O Smolíčkovi". Netradičním pojetím byla pohádka plná písniček a veselých legračních Jezinek. Dětem se pohádka moc líbila a občas se také zapojovaly do děje. Prověřovaly zdali se Smolíček polepšil a nikomu už dveře neotevřel.

Představení s dopravní tematikou

Představení s dopravní tematikou

Ve středu 10.2.2016 přijeli do MŠ dva nadšenci pro auta na dálkové ovládání. S replikami aut ( kamion, popelářské auto, hasičské auto, sanitka, australský policejní auto, džíp) předvedli dětem jízdu do všech možných stran, couvání, nakládání. Jedno auto vypouštělo bublinky, další auto řídila opice, která zpívala. Děti byly u vytržení a všem se nám to moc líbilo. Nic podobného jsme ještě naživo neviděli. A tak jsme si slíbili, že toto představení budeme chtít ještě někdy zopakovat.

Bílý zimní den

Bílý zimní den

Ve středu 20.1.2016 jsme se v MŠ sešli (skoro) všichni v bílém oblečení. Užili jsme si zimní pohody, děti si vyrobily "sněhové" koule z papíru a zahájili jsme sněhovou bitvu. Byla to prima zábava. Zimní zábava pokračovala i při pobytu venku, děti si zabobovaly na opravdovém sněhu.

Uzavření MŠ

V DOBĚ VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN BUDE MŠ UZAVŘENA OD 23.12.2015 DO 31.12.2015. PROVOZ OPĚT OD 4.1.2016.

Vánoční besíka

Ve středu 166.12.2015 se v MŠ konala vánoční besídka s pohoštěním. Děti zazpívaly koledy a přednesly básně, zatančily vánoční tanec. Potom děti obdarovaly své blízké novoročenkami a svícínky, které si vyrobily. Děti si domů odnesly balíčky sladkostí, které sponzoroval místní obchod p. Tydlitátové. Hřeb odpoledne bylo předání dřevěné stavebnice Moy Toy, kterou uhradil Obecní úřad Martiněves. Stavebnice bude u dětí rozvíjet spoustu dovedností. Zatím se s ní seznamujeme a učíme se.

Mikulášská nadílka

V sobotu 5.12.2015 jsme se s dětmi účastnili mikulášské nadílky, která se konala v KD Charvatcích. Děti vystoupily se stejným vystoupením jako u stromečku a ještě přidaly vánoční tanec v mikulášských čepicích.

Rozsvěcení vánočního stromu

V neděli 29.11.2015 jsme se opět s dětmi účastnili akce obecního úřadu - rozsvěcení stromečku- začátek adventu. Děti vystoupily s pásmem písní a básní. Některé děti neunesly sílu atmosféry a odmítly vystupovat. Protože zpívaly do mikrofonu, každá skupinka dětí zpívala jinak rychle.

Předplavecký výcvik

Předplavecký výcvik

Od 13.11.2015 jsme začali jezdit na předplavecký výcvik do krytého bazénu v Roudnici n.L. Všem dětem, které se výcviku účastní se plavání velmi líbí a všechny jsou šikovné, dokonce všichni plavou i ve velkém bazénu. Kurz končí až koncem ledna 2016. Naše MŠ rodičům předplavecký výcvik zaplatila v plné výši.

Vystoupení pro důchodce

V úterý 10.11.2015 jsme vystupovali pro důchodce -tančili jsme při třech písničkách. Naše vystoupení mělo velký úspěch, zvlášť se líbil poslední tanec -"cestovní".

Výlet do divadla

Výlet do divadla

V pondělí 26.10.2015 jsme jeli autobusem na výlet do divadla "Rozmarýn" v Mostě. Shlédli jsme pohádku "Hraní o Karkulce"- byla to pohádka o Karkulce trochu jinak. Děti si užily atmosféru pravého divadla se vším, co k tomu patří.

Vítání občánků

V sobotu 17.10.2015 jsme se s dětmi zúčastnili vítání občánků, které proběhlo v KD Charvatcích. Předvedli jsme pásmo písní a básní.

Výlet do Ploskovic

Výlet do Ploskovic

V pondělí 5.10.2015 jsme jeli na výlet do Ploskovického zámku. Děti se kouzelným proutkem dostaly do Země snů. Během procházky po zámecké zahradě a v zámku plnily děti úkoly, které dostávaly od pohádkových bytostí - od vypravěče, od víly, od pána stromu, od Plamínka, od Pramínka a od čarodějnice. Nakonec kouzelným zaříkadlem uspaly čaroděje a z jeho moci vysvobodily princeznu Sněženku. Od té dostaly kouzelný svítící kamínek.

Jablíčkový - červený den v MŠ

Jablíčkový - červený den v MŠ

Ve středu 16.9.2015 jsme v MŠ uspořádali Červený den. Děti i dospělý přišli do MŠ v červeném oblečení. Ochutnávali jsme jablíčka, vyráběli jsme si jablíčko - vytrhávali z papíru, vyslechli jsme pohádku "O jabloňce" a zpívali jsme písničky o jablíčkách.

Nový školní rok 2015-2016

1.-9.2015 jsme zahájili nový školní rok. Děti si pomalovaly hadrové zvířátko, odnesly si třpytivé motýlky na památku. Letos jsme nenaplnili kapacitu mateřské školy, stále máme několik volných míst!

Uzavření MŠ

MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES BUDE UZAVŘENA V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN OD 1.7.2015 DO 7.8.2015. PROVOZ OPĚT OD 10.8.2015.

Noční spaní v MŠ

Ze středy 24.6.2015 na 24.6.2015 jsme zase po roce spali v MŠ. Bohužel účast byla malá, spalo jen 6 dětí. zato děti si to náramně užily. Nejprve jsme si opekli buřty, děti si zadováděly na zahradě. Pak jsme si v MŠ udělali piknik na dekách - děti měly spoustu dobrot, které zmizely rychlostí blesku. Hlavně, že nikoho nebolelo bříško. Děti si vybraly na shlédnutí film "Ať žijí duchové". Všichni vydrželi do konce a pak děti usnuly, jak mávnutím proutku.

Výlet ke koním

Výlet ke koním

V úterý 23.6.2015 jsme se s dětmi vypravili na výlet na ranč ke koním. Děti se dozvěděly něco ze života pejsků, kteří pomáhají postiženým dětem. Také se poučily o životě koníků. Prohlédly si síň slávy, kde jsou trofeje, které místní koníci získali. Děti pomohly při hřebelcování koní a potom už si zajezdily na velkých konících. Nakonec jsme si společně opekli buřtíky a vypravili se plni dojmů zase do školky. Všechno jsme zvládli výborně, hlavně na to jak to po ránu vypadalo s počasím.

Rozloučení se školáky

Ve čtvrtek 18.6.2015 se v MŠ konalo "rozloučení se školáky. Děti předvedly, co se během školního roku naučily. Zazpívaly, přednesly básničky, tančily při veselých písničkách, zahrály pohádku "Krtek a zajíček". Děti jsme obdarovali spoustou drobností v upomínku na roky strávené v naší mateřské škole. Věříme, že jsme je dobře připravili na vstup do velkého světa.

Piknik

13.6.2015 jsme uskutečnili piknik v trávě. Svačinu a jiné dobroty jsme si odnesli sebou ke skále, kde jsme vše vesele spořádali. V trávě jsme se mohli vyválet až později, protože po ránu byla tráva mokrá.

Den vody

10.6.2015 jsme v MŠ pořádali Den vody. Všichni jsme přišli v modrém oblečení. S dětmi jsme si povídali, shlédli příběh o tom, jak je voda důležitá pro náš život. Jak se o ni starat, neplýtvat s ní. K čemu všemu ji potřebujeme.

Výlet do zoo

Výlet do zoo

4.6.2015 jsme jely na výlet do zoo Ústí n.L. Děti pozorovaly zvířátka - viděli jsme slony, nosorožce, žirafy, medvědy, tygry, lvi, také plazy, ryby, krokodýla, zebry, osly, různé kozy, opice, ptáky, tuleně apod. Všichni jsme si to moc užili, počasí nám přálo.

Den dětí

2.6.2015 se konal v MŠ Dětský den. S dětmi jsme soutěžili - skákaly v pytly, na skákacích míčích, chodily na chůdách, strefovaly se do kuželek, házely s hadráky na cíl, přenášely předměty, namotávaly auta, přetahovaly se apod. Potom šly hrát "Na šipkovanou". Na hřišti podle šipek plnily různé úkoly a nakonec musely najít poklad. O ten se pak šly rozdělit na školní zahradu.

Divadlo

26.5.2015 přijelo do MŠ divadlo "Koloběžka" s pohádkou "Jak šel zahradník do zahrady". Děti měly možnost se také projet koloběžkou, zazpívat si hodně známých písniček.

Den Země

Dne 13.5.2015 děti přišly do MŠ v zeleném oblečení. Den země byl ekologicky zaměřen na to, jak se starat o naší planetu Zemi, aby v ní mohlo žít ještě spousta generací dětí.

Pálení čarodějnic

28.4.2015 jsme opět pálili čarodějnice. Děti si čarodějnici vyrobily z papíru a mohly se sami rozhodnout, zda ji spálí nebo si ji odnesou domů. Také jsme si opekli buřtíky. Sotva jsme dopekli, začalo pršet, tak nám ten ohýnek pěkně uhasil déšť.

Divadlo

24.4.2015 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "O rozpustilé princezně". Pohádka byla hraná loutkami, byla plná veselých písniček. Děti měly možnost si sami zkusit loutky vodit.

Kouzelník s ptáky

20.4.2015 přijel zase po roce kouzelník s živými ptáky. Děti se seznámily se sovou, s papouškem, s čížečkem, s poštolkou, s orlem apod. Také se naučily pár jednoduchých kouzel. většinu kouzel, ale samozřejmě nezvládly.

Kouzelník s ptáky

20.4.2015 přijel zase po roce kouzelník s živými ptáky. Děti se seznámily se sovou, s papouškem, s čížečkem, s poštolkou, s orlem apod. Také se naučily pár jednoduchých kouzel. většinu kouzel, ale samozřejmě nezvládly.

Kouzelník s ptáky

20.4.2015 přijel zase po roce kouzelník s živými ptáky. Děti se seznámily se sovou, s papouškem, s čížečkem, s poštolkou, s orlem apod. Také se naučily pár jednoduchých kouzel. většinu kouzel, ale samozřejmě nezvládly.

Vystoupení s dopravní tematikou

8.4.2015 přijelo do MŠ divadlo s představením s dopravní tematikou. Na pohádce "Červená Karkulka" se děti dozvěděly spoustu zajímavého o tom, jak se chovat na silnici. S písničkami se také naučily poznávat některé dopravní značky, pravidla semaforu apod. Takže zábava i poučení.

Divadlo

2.3.2015 do MŠ přijelo divadlo s pohádkou "Na hradě straší". Už se těšíme na další vystoupení.

Maškarní karneval

Dne 28.2.2015 jsme se s našimi dětmi opět po roce zúčastnili maškarního karnevalu pro děti, který se konal v KD Charvatcích. Děti vystoupily s tanečním představením na písničky "Narozeninová" a "Zoo". Snad jsme přispěli k příjemné atmosféře při velké konkurenci mažoretek, které také vystupovaly.

Mateřská škola Martiněves

nabízí volná místa pro školní rok 2015/2016.


Malování na hadrové panáčky

Malování na hadrové panáčky

Ve spolupráci s domovem důchodců si děti dekorativně vyzdobily ušité panenky a panáčky, které se jim moc povedly.

ZÁPIS DO MŠ

ZÁPIS DO MŠ SE KONÁ 18.3.2015 V MATEŘSKÉ ŠKOLE OD 8.00 HODIN DO 14.00 HOIDIN. Jiný termín lze dohodnout s vedením MŠ.

Kouzelník v MŠ

Kouzelník v MŠ

Ve středu 11.2.2015 přijel do MŠ kouzelník Waldini. Společně s dětmi, které mu dělaly asistenty, čaroval a kouzlil. Děti se velmi pobavily a nasmály. Na závěr vytvořil pro každé dítě hračku z nafukovacích balonků.

Předplavecký výcvik

Od 3.2.2015 jsme začali jezdit do krytého bazénu do Roudnice n.L. Jezdí většinou jen starší děti. Plaveckou hodinu máme společně s Mateřskou školou Račiněves. Děti se seznamují s vodou, některé děti během kurzu udělají velké pokroky, někdo uplave i pár metrů´.Děti se na plavání moc těší

Vánoční besídka v MŠ

Opět po roce se konala v mateřské škole vánoční besídka pro rodiče dětí a to 18.12.2014. Atmosféra byla velice příjemná, rodiče se občerstvili a shlédli vystoupení, které si děti pro ně připravily. Děti zazpívaly koledy a zatančily na čertí písničky. Děti si pohrály s novými hračkami a rodiče se pobavili.

Mikulášská nadílka

V sobotu 6.12.2014 jsme se opět zúčastnili mikulášské nadílky, která se konala v KD Charvatcích. Děti předvedly taneční vystoupení oblečení za čerty. .Naše vystoupení mělo u přítomných velký úspěch.

Výlet za čerty

V pondělí 1.12.2014 jsme společně s MŠ Bříza jeli na výlet do Úštěku do Muzea čertů. Škoda, že některé děti s námi odmítly jet. Výlet se moc vydařil. Děti se setkaly jen s hodnými čerty a odvezly si spoustu zážitků. Už vědí jak to chodí v pekle.

Divadélko Koloběžka

Dne 25.11.2015 přijelo do MŠ divadélko Koloběžka s pohádkou "Trampoty čerta Huberta". Pohádka navodila mikulášskou atmosféru. Byla to pohádka veselá i s ponaučením.

Vystoupení pro důchodce

11.10.2014 děti vystoupily na setkání důchodců s tanečním vystoupení. Tančily na píseň "Smíšek" a s třepetalkami na píseň "Heja, hej".Doufáme, že jsme přispěly dobrou náladou, veselými písněmi.

Hudební pořad

V úterý 11.10.2014 přijel do MŠ hudebník s hudebním vystoupením "Letem světem". Děti se aktivně zapojovaly v poznávání zvířat, světadílů a společně zpívaly písně. Děti se něco nového dozvěděly a naučily.

Oslík v MŠ

V pondělí 22.9.2014 přijeli do MŠ s oslíkem. Děti se něco dozvěděly o životě zvířátek, hlavně oslíka. Mohly ho hřebelcovat, krmit a pomazlit se sním. Všem se nám oslík moc líbil, některé děti by ho chtěly domů.

Divadlo

Divadlo

V pátek 19.9.2014 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "Jak šel lev na výlet". Dětem se pohádka moc líbila, společně zpívaly s loutkami a na závěr si mohly loutky pohladit nebo pochovat.

Nový školní rok

Školní rok 2014-2015 jsme zahájili 1.9.2014. Děti si malovaly na hadrové hračky, které si na památku odnesly domů. Pro nové děti jsme měli už hračky namalované.

Uzavření MŠ

V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN BUDE MŠ UZAVŘENA OD 30.6.2014 DO 8.8.2014. PROVOZ OPĚT OD 11.8.2014.

Rozloučení se školáky

Ve středu 25.6.2014 jsme se rozloučili s budoucími školáky - M.Hoppem, A.Panenkovou, Ž.Vandovou a s H.Zábranskou. Děti zazpívaly písně a přednesly básně, které se během školního roku naučily. na závěr zahrály pohádku "O zatoulaném koťátku".

Noční spaní v MŠ

Z úterý 24.6.2014 na středu 25.6.2014 jsme společně s některými odvážnými dětmi přenocovali v mateřské škole. nejprve jsme se sešli na šk .zahradě a opekli jsme si špekáčky. Děti si pohrály na zahradě s novými herními prvky a potom jsme se přesunuli do MŠ. Pustili jsme si pohádku po dohodě s dětmi RIO 1 a nakonec po 22.00 hodině si děti vlezly do postýlek. Spaní měly pohodlné, horší to bylo pro dospělé, kteří spali na matracích na zemi.

50 let MŠ

V pátek 20.6.2014 jsme se v MŠ sešli s bývalými zaměstnanci MŠ. Sešlo se nás 23 lidí a měli jsme si o čem povídat a na co vzpomínat. Setkání proběhlo ve velmi srdečné atmosféře, hodně lidí se dlouho nevidělo. děkujeme tímto také OÚ Martiněves, které nám zajistilo občerstvení a pomohlo s přípravou a dopravou stolů a židlí. Akce se skutečně velmi vydařila.

Den vody

Den vody

18.6. proběhla v MŠ akce "Den vody", kdy děti dorazily v modrém oblečení a hráli jsme si s vodou - čarovali jsme, míchali jsme barvy do různých barevných odstínů. Děti se dozvěděly o tom, jak je voda vzácná, jak s ní musíme šetřit a kde všude ve světě je pitné vody nedostatek.

Štěpánčino divadlo

Štěpánčino divadlo

Ve středu 11.6.2014 přijelo k nám Štěpánčino divadlo s pohádkou "O Červené Karkulce". Divadélko si p.herečky postavily venku, děti se usadily na dekách na trávě a letní atmosféra byla úžasná. Nakonec s dětmi zalaškovala opička "Hopka".

Divadlo Koloběžka

Divadlo Koloběžka

10.6.2014 přijelo do MŠ divadlo Koloběžka, které nás navštívilo poprvé. Zahráli nám pohádku "O zvědavé jitrnici", pohádka nenásilným způsobem naváděla děti ke zdravému životnímu stylu.

Školní výlet

Školní výlet

Ve středu 4.6.2014 jsme jely na výlet do Liberce do Dinoparku. Pro děti to byl silný zážitek. Dinopark se nachází v areálu nákupního střediska. první zážitek byla jízda na jezdících schodech- většina dětí s tím měla problém. Další silný zážitek byl vstup do Dinoparku - šero, červená světla a zvuky - některé děti to úplně nezvládly a ukápla i nějaká slzička. Naopak v dětském hracím koutku si to děti náramně užily. Také jsme navštívily 4D kino, což byl nezapomenutelný zážitek i pro nás dospělé.

Dětský den

Dětský den

V úterý 3.6.2014 jsme dětem uspořádaly den dětí. Děti si zasoutěžily - strefovaly se, přetahovaly se, přemisťovaly předměty, skákaly v pytli, nosily klobouček z částí na hlavě, chodily na chůdách apod. Potom hledaly poklad hrou "Na šipkovanou", během níž plnily zadané úkoly - zpívaly, hrály PH hry apod. Nakonec hledaly poklad ( bonbóny,pexesa, diplomy) a ten si spravedlivě rozdělily.

Piknik v lese

Piknik v lese

26.5.2014 jsme s dětmi zamířili do lesa s košíčkem dobrot. V lese jsme se občerstvili. Děti se dozvěděly o tom, jak stromy dlouho rostou, co se z nich zpracovává a hlavně, proč musíme šetřit s papírem. Druhý den děti kreslily obrázky lesa. Snažili jsme se , aby si uvědomily, že mají s papírem ohleduplně zacházet. Často nakreslí pár čárek a už letí papír do koše.

Nové herní prvky

Nové herní prvky

V týdnu od 12.5.2014 byla naše školní zahrada vybavena novými herními prvky. Přibyla vahadlová houpačka, houpačky na zavěšení, kolotoč a sestava se skluzavkou. Vše k velké radosti dětí. Moc děkujeme OÚ Martiněves v čele s panem starostou.

Kouzelník Valdýny

Do MŠ 12.5.2014 přijel kouzelník Valdýny. Ten aktivně zapojoval děti do čarování- některé vykouzlily holubičku, jiné barevné šátky a také ztratily a znovu nalezly prstýnek. Na závěr kouzelník dětem vyrobil zvířátka z nafukovacích balónků.

Předplavecký výcvik

Od 2.5.2014 jsme začali jezdit na plavání do krytého bazénu v Roudnici n.L. Do plavání se zapojily pouze starší děti, protože již třetím rokem máme plaveckou hodinu společně s MŠ Račiněves. Letos všechny přihlášené děti z naší školky jsou velice šikovné a odvážné, nikdo z nás se vody nebojí. Plavecký výcvik bude trvat až do konce června.

Pálení čarodějnic

30.4.2014 jsme v MŠ pálily čarodějnice. Děti si vyrobily čarodějnice z papíru a kdo chtěl, ten si ji odnesl domů. některé děti si ji raději spálily, ale nejprve si opekly špekáčky, na kterých si s chutí pochutnaly.

Štěpánčino divadélko

Štěpánčino divadélko

Poprvé 24.4. do naší MŠ přijelo Štěpánčino divadélko s pohádkou "O kohoutkovi a slepičce". Děti se aktivně zapojovaly do děje pohádky. Nakonec se seznámily s různými loutkami.

Divadlo

1.4.2014 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "Kapka rosy". Dětem se pohádka velmi líbila, nakreslily k ní povedené obrázky.

Vítání občánků

Děti z naší MŠ opět vystoupily s pásmem písní a básní na vítání občánků, které se konalo 22.3.2014 v KD Charvatcích.

Kouzelník s ptáky

Kouzelník s ptáky

20.3.2014 přijel děti pobavit a také poučit kouzelník se svými páčky. děti se seznámily se sovami, se strakou, s čížečkem, s papoušky a také s dravci. Děti viděly několik zdařilých kouzel a dozvěděly se spoustu zajímavého o některých ptácích.

Maškarní karneval

Děti z MŠ Martiněves se opět po roce zůčastnily karnevalu, který pořádal OÚ Martiněves v KD Charvatce. Děti zazpívaly a přednesly několik písní a básní ve svých maškarních kostýmech. Dále pak následovaly veselé tance a soutěže s odměnami pro všechny děti.

Zápis do MŠ

Ve středu 19.3.2014 vyhlašuje Mateřská škola Martiněves zápis do MŠ pro školní rok 2014-2015. Koná se v budově MŠ od 8.00 do 14.00 hodin. U zápisu zákonní zástupci předloží OP, rodný list dítěte a jeho zdravotní průkaz.

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 19.12.2013 se v MŠ konala vánoční besídka. Děti předvedly krátké vystoupení - písně, básně a dárky, které našly pod vánočním stromečkem. S rodiči si užily příjemné odpoledne plné dětského smíchu a radosti.

Uzavření MŠ

Mateřská škola Martiněves bude uzavřena během vánočních svátků od 23.12.2013 do 3.1.2014. Provoz opět od 6.1.2014.

Hudební představení

Hudební představení

V úterý 10.12.2013 přijel do MŠ hudebník s představením při kytaře. Zpíval, hrál a vyprávěl dětem příběhy o zvířátkách. Děti byly aktivně vtaženy do příběhu, aktivně spolupracovaly, něco se dozvěděly a také si zazpívaly.

Mikulášská nadílka

V sobotu 7.12.2013 jsme vystupovaly s dětmi na Mikulášské nadílce v KD Charvatcích. Děti vystoupily jako čertíci a zpívaly a přednášely. Potom soutěžily a přišel i Mikuláš s čerty a s andělem.

Rozsvěcení vánočního stromku 2013

V sobotu 30.11.2013 jsme se s dětmi zůčastnily rozsvěcení vánočního stromečku. Děti zazpívaly koledy, vypustily vánoční přání a teď už se jenom těšíme na vánoce.

Kouzelník v MŠ

15.11.2013 přijel do MŠ kouzelník s představením plným zábavných kouzel. děti se zapojily do čarování a nakonec dětem kouzelník vykouzlil zvířátka z balónků.

Vystoupení pro důchodce

V úterý 12.11.2013 vystoupily děti z naší MŠ na setkání důchodců s pohybovými říkadly. Bohužel na velkém sále nebyly dětské hlásky příliš slyšet. Ale děti byly hezky oblečené a zacvičily s chutí.

Divadlo

V úterý 22.10.2013 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "O ztracené ovečce". V pohádce opět všechno dobře dopadlo a už se s dětmi těšíme zase na příště.

Hudební divadlo

Ve čtvrtek 26.9.2013 přijelo do MŠ divadlo s hudební pohádkou "Pojďte s námi za zvířátky". děti se seznámily s různými hudebními nástroji - flétnou, trumpetou, violou, saxofonem, vozembouchem,dudami apod. Pomocí hudebních skladeb prošly zoologickou zahradou a seznamovaly se i se zvířátky. Některé známé písničky si i zazpívaly.

Divadlo

V pátek 6.9.2013 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "Podzimní pozdvižení". Děti si společně s loutkami zazpívaly spoustu známých písniček. A hlavně v pohádce všechno dobře dopadlo.

Zahájení školního roku 2013-2014

Mateřská škola zahájila nový školní rok motivací a výrobou "řetězu přátelství", který děti vyráběly - modelovaly z modelovací hlíny, která na vzduchu ztvrdne. Všechny děti si domů odnesly malé dárečky. Trochu slziček ukáplo, ale do týdne jsme to zvládli i bez nich.

Rozloučení se školáky

19.6.2013 se v MŠ konalo rozloučení s budoucími školáčky. Děti předvedly pásmo písní a básní, zahrály pohádku "Boudo, budko" a předvedly znalost anglických slovíček. Školáci byli dekorováni, dostali balíček kreslících potřeb a na památku ročenku školy. Tak opět uběhl jeden školní rok a teď už hurá na prázdniny.

Uzavření MŠ v době letních prázdnin

MATEŘSKÁ ŠKOLA BUDE UZAVŘENA OD 8.7.2013 DO 16.8.2013. PROVOZ BUDE ZAHÁJEN 19.8.2013.

Výlet za indiány

V pátek 31.5.2013 jsme vyjeli na výlet autobusem za Hřensko, do vesničky "Růžová", kde stojí indiánská vesnice. Stihli jsme to jen tak, tak den před povodněmi. Pro děti to byl silný zážitek. Seznámily se se životem indiánů, viděly jejich bydlení, oblečení, pomůcky pro život, hračky, zbraně, zvířata,, která je obklopovala a kterými se živili. Shlédly divadelní představení ze života indiánů, zazpívaly si, zatančily si indiánské tance. Bohužel k opékání buřtů už nedošlo, protože začalo silně pršet. Na buřtíky došlo až ve školce. Ale i tak jsme si to všichni báječně užili.

Divadlo S úsměvem

17.5.2013 přijelo do MŠ opět divadlo S úsměvem s pohádkou "Šípková Růženka". Divadlo zase nezklamalo se svým něžným podáním a s mravním ponaučením, že láska přemůže všechny zla. Škoda, že to tak v životě vždycky nebývá.

Vítání občánků

V neděli 14.4.20123 jsme se opět zůčastnili vítání občánků v KD Charvatcích s pásmem písní a básní.

Divadlo S úsměvem

4.4.2013 přijelo do MŠ divadlo S úsměvem s pohádkou "Peníková chaloupka 2". Další pokračování pohádky bylo pro všechny velké překvapení.

Divadélko

12.3.2013 přijela do MŠ herečka s hudební pohádkou "Ta žabka opravdu zpívá". Děti se také seznámily s loutkami, které si i vyzkoušely vodit.

Divadlo S úsměvem

7.3.2013 přujelo do MŠ divadlo S úsměvem s pohádkou "Perníková chloupka 1". Děti se pobavily, poučily a společně si i zazpívaly a zatančily.

Karneval v MŠ

Ve středu 27.2.2013 jsme pořádali karneval pro děti v MŠ. Děti si zasoutěžily - o nejhezčí masku, o nejlepší tanec a nejlepší zpěv. Odměněny byly všichni. Také s velkou chutí tvořily děti různé masky a převleky.

Karneval v KD Charvatcích

V sobotu 23.2.2013 se konal karneval pro děti v KD Charvatcích, kde jsme s dětmi z naší školky opět vystoupily s pásmem písní a básní. Bohužel se nezůčastnilo moc dětí z důvodu značné nemocnosti. Ale přesto se akce zdařila, děti si to s klaunem hezky užily.

Zápis do MŠ

Dne 20.3.2013 proběhne v prostorách MŠ zápis dětí na školní rok 2013 - 2014 od 8.00 do 14.00 hod.
Zákonní zástupci dítěte předloží občanský průkaz, rodný list dítěte a očkovací průkaz.

Divadlo s úsměvem

V pátek 8.2.2013 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou" O kamarádství". Dětem děj pohádky vysvětlil důležitost přátelství a kamarádství. Jak neslavně dopadnou ti, kteří žádné kamarády nemají. Jak se mají k sobě navzájem chovat, aby byly všichni spolu kamarádi - prosociální výchova.

Divadlo s úsměvem

V pomdělí 28.1.2013 opět přijelo do MŠ divadlo s pohádkou " Pošťák Čestmír". Děti se aktivně zapojily do děje pohádky, spolupracovaly - hlídaly dopisy a balíky také si společně zazpívaly..

Vánoční besídka

V odpoledních hodinách se 18.12.2012 konala v MŠ vánoční besídka pro rodiče a další příbuzné a známé našich dětí. Děti zazpívaly u stromečku známé koledy. Dále naše lektorka angličtiny Šárka Štulpová předvedla práci dětí při angličtině. Děti přřednesly několik básní, zahrály si "Na tichou poštu", předdváděly různá zvířátka apod. Snad jsme společně prožili příjemné odpoledne.

Divadlo s úsměvem

V úterý 18.12.2012 do MŠ přijelo Divadlo s úsměvem s pohádkou "Vánoce s kašpárkem". Pohádka nám navodila vánoční atmosféru a přesvědčila nás o tom, že jsou na světě důležitější věci než dárky.

Kouzelník

Ve čtvrtek 6.12.2012 na ši MŠ navštívil kouzelník s vystoupením pro děti. Předvedl dětem několik živých ptáků - sovu, orla, papoška i malého králíka. Děti měly možnost si na zvířátka "sáhnout". Na závěr předvedl kouzelník několik kouzel u kterých mu děti asistovaly.

Mikulášská nadílka

V sobotu 8.12.2012 se konala v KD Charvatcích mikulášská nadílka pro děti. Děti z naší MŠ vystoupily s pásmem písní a básní s vánoční a mikulášskou tematikou. Dětem se vystoupení povedlo, jenom je škoda, že přítomní dospělí i děti naše vystoupení rušili.

Uzavření MŠ

Mateřská škola Martiněves bude uzavřena v době vánočních prázdnin od 27.12.2012 do 1.1.2013. Provoz bude od 2.1.2013.

Rozsvícení vánočního stromku

Rozsvícení vánočního stromku

V neděli 2.12.2012 jsme se zůčastnili rozsvícení vánočního stromku u OÚ v Martiněvsi. Děti si napsaly přáníčka, která uvázaly k balónkům. Ty se najednou vypustily k nebi. Pan starosta popřál všem přítomným hezké svátky vánoční. Naše děti zazpívaly několik písní s vánoční tematikou. Na závěr vystoupila p. Chrobáková krásným zpěvem vánočních písní.

Divadélko

26.11.2012 do MŠ přijelo divadélko s pohádkou "I zvířátka mají vánoce". Pohádka byla hraná s loutkami a zaznělo spoustu známých i neznámých písniček. Na závěr se děti bíže seznámily s loutkami "marionetami".

Divadlo v Mostě

23.11.2012 jsme se s dětmi z naší MŠ vypravili autobusem do Mostu do divadla "Rozmarýn". Pro děti to bylo velkým zážitkem - cesta autobusem, sedět v opravdovém divadle. Děti shlédly pohádku " Vánoce tří sněhuláků". Ještě dlouho potom vyprávěly své zážitky.

Předplavecký výcvik

Předplavecký výcvik

Od 14.11.2012 jsme začali jezdit na plavání do Roudnice n.L. Jezdíme každou středu a všichni se moc těšíme. S vodou jsme všichni velcí kamarádi. Někdo se s vodou seznamuje, někdo splývá a někdo už dělá první tempa. S výcvikem končíme až v únoru 2013.

Posezení s kulturou

Děti z MŠ vystoupily na setkání důchodců tentokráte v KD Mšené-lázně. Děti zacvičily podle CD "Elce- pelce" v cyklu "Hurá na výlet". Cvičení bylo dosti dlouhé, byli jsme odměněni několika potlesky. Na dětech bylo vidět, že cvičily opravdu s chutí.

Divadlo S úsměvem

V pondělí 5.11.2012 přijelo do naší MŠ divadlo S úsměvem s pohádkou "Naše rodina". Dětem tak přiblížily vztahy v rodině a jak rodina má dobře fugovat s ohledem na své děti a jak i děti mohou pomoci, aby na sebe měli dospělí i děti více času nejen ke hrám.

Vítání občánků

V sobotu 27.10.2012 jsme opět vítali nově narozené děti a nemohli jsme chybět ani my. Skupinka dětí z naší MŠ vystoupila s pásmem písní a básní.

Divadlo S úsměvem

17.10.2012 přijelo do MŠ opět divadlo S úsměvem s pohádkou "Boudo,budko". děti pohádku znaly a tak čile spolupracovaly a často hercům radily.

Divadlo

16.10.2012 navštívilo naší MŠ divadlo s pohádkou "O starém psu". Dětem se pohádka moc líbila.

Muzikál v Roudnici n.L.

V pondělí 8.10.2012 jsme společně s dětmi z MŠ Vražkov jeli autobusem do Roudnice n.L. na muzikál pro děti "Sněhurka".
Pro děti byl zážitek navštívit divadelní představení v jiném prostředí než jen v naší MŠ.Divadlo se konalo v kulturním zařízení "Říp".

Hudební divadlo

4.10.2012 MŠ navštívilo divadlo s hudební pohádkou " O nezvedeném čaroději a paní Muzice". Děti se seznámily s některými hudebními nástroji. Z některými z nich si zazpívaly, některé poznávaly podle sluchu a to vše neustále rušil, kazil a zlobil čaroděj. Nakonec i ten se polepšil.

Divadlo

27.9.2012 do MŠ přijelo divadlo s úsměvem s pohádkou "Popletený školní den". Moc jsme se pobavili a už se těšíme na přístě.

Nový školní rok 2012-2013

Školní rok byl zahájen 3.9.2012.- zahájili jsme s ranním kruhem, kde jsme si společně nastavili pravidla na ší školky, vzájemně jsme se seznámili a poslali si kamarádské dotyky. Děti si pomalovaly kámen, který si na památku odnesly domů. Z nových dětí nikdo dlouho neplakal.

Uzavření MŠ

Mateřská škola Martiněves bude uzavřena v době letních prázdnin od 9.7.2012 do 17.8.2012.

Spaní v noci

Poslední akce tohoto školního roku se uskutečnila 26.6.2012. Oblíbené spaní v noci v MŠ se zůčastnilo 8 dětí. Navečer jsme se sešli na školní zahradě, kde jsme si opekli buřty. Děti si pohrály na zahrdě - jezdily na tříkolkách, s měsíčními auty, s odstrkovadly, houpaly se, klouzaly se Potom jsme se šli umýt, vyčistit zoubky a děti se uložily do postýlek. Přitom poslouchaly pohádky z CD. Do .22.00 hodiny usnuly všechny děti a celá noc byla klidná. Každé dítě se probudilo samo, nikdo je ráno nemusel "tahat" z postele. Hezky jsme si to užili..

Divadlo s úsměvem

Divadlo s úsměvem

Naposledy v tomto školním roce přijelo do MŠ divadlo s pohádkou " Hurá na prázdniny". Děti se na čas rozloučily se svýn oblíbeným kašpárkem a s jeho pohádkami. Představení se konalo 25.6.2012.

Rozloučení se školáky

Ve středu 20.6.2012 jsme v MŠ uspořádali besídku pro rodiče a další příbuzné a známé našich dětí. Děti předvedly co se během roku naučily - pásmo písní a básní. Zacvičily při hudbě na téma "hurá na výlet". Sestry Vokounové zacvičily jako mažoretky. Rodiče se občerstvili a na závěr jsme se loučili s našimi budoucími prvňáčky. Obdarovali jsme je kreslícími potřebami, ročenkou a šerpou předškoláka. Přejeme jim dobrý start do dalšího života.

Výlet

V pondělí 18.6.2012 jsme jeli na výlet do lesoparku v Chomutově. Počasí se nám vydařilo, tak jsme si výlet krásně užili. Děti viděly hlavně lesní zvířátka téměř ve volné přírodě. Děti si také užily spoustu herních prvků, které se v lesoparku nachází. Byl to pěkný závěr školního roku.

MDD

V pátek 8.6.2012 se v MŠ konal dětský den. Děti soutěžily - přetahovaly se, trefovaly se do plechovek, do koše, skákaly v pytlích, na míčích, chodily na chůdách, hrály mini golf, navíjely auta na provázek, chytaly rybičky apod. Potom si zahrály na šipkovanou, při které plnily úkoly - zpívaly, přednášely, hrály různé pohybové hry, určovaly hlásky ve slovech, rytmizovaly, cvičily a nakonec hledaly poklad. Ten si spravedlivě rozdělily - sladkosti, diplomy a drobné dárky.

Vítání občánků

V sobotu 2.6.2012 opět proběhlo v KD Charvatcích vítání nových občánků v našem regionu. Děti z naší MŠ vystoupily s pásmem píní a básní. Dětem se vystoupení povedlo na jedničku a tak jsme snad přispěli k milé atmosféře tohoto odpoledne.

Divadélko

Divadélko

V pondělí 25.5.2012 navštívilo MŠ opět divadlo s úsměvem a zahrálo nám pohádku "Maminčin svátek". Dětem laskavým způsobem vysvětlilo důležité hodnoty vzájemných rodinných vztahů.

Divadlo

V pondělí 23.4.2012 do MŠ přijelo poprvé divadlo ze Zlonic s pohádkou " O pejscích". Děti spolupracovaly, aktivně se zapojovaly do děje pohádky, hrály pejsky a princezny Po pohádce jsme si všichni odpočinuli a potom následovala ukázka "Jak žít s pejsky". Děti si prakticky vyzkoušely, jak se bránit psům, jak se o ně starat apod..

Screeningové vyšetření

V pondělí 16.4.2012 proběhlo v MŠ oční sreeningové vyšetření pro děti. většina rodičů tuto možnost ráda využila. Rodiče s dětmi nikam nemusely jezdit a vyšetření trvalo jen okamžik.

Divadlo

11.4.2012 navštívilo MŠ divadlo s úsměvem s pohádkou "Tři prasátka". Děti se aktivně zapojily a radily prasátkům, jak se schovat vlkovi. Poučení z pohádky vyplynulo, že se všechno musí udělat pořádně, odbývat věci se nevyplácí.

Předplavecký výcvik 2012

Předplavecký výcvik 2012

V úterý 10.4.2012 jsme zahájili předplavecký výcvik v Roudnici n.L. Každé úterý jezdíme do krytého bazénu, kde se děti seznamují s vodou. Některé děti dělají velké pokroky ve vodě. Letos se žádné děti vody nebojí.

Divadélko s úsměvem

19.3.2012 MŠ opět navštívilo divadélko s úsměvem s pohádkou "Zlatá rybka". Dětem přineslo poučení o skromnosti. Těšíme se na příště.

Karneval v KD Carvatcích

V sobotu 25.2.2012 pořádal OÚ Martiněves maškarrní karneval pro děti z celého okloí. Děti z naší MŠ opět vystoupily s pásmem písní Svěráka a Uhlíře.Děti navštívil kouzelník, děti si zatančily, zadováděly a zasoutěžily. Po víkendu přišly do školky plni nových zážitků.

Karneval v MŠ

21.2.2012 se konal ve školce karneval. Tento den navštívily školku různé pohádkové bytosti - indiánka, princezny, motýlci, víly, voják, piráti, beruška, vodník, slunečník, zebra, tanečnice a další. Užily si taneční reje a také soutěžily o nejlepší zpěv, tanec a masku. Vyhrály všichni a byly odměněny diplomy a sladkostmi.

Divadélko

21.2.2012 přijelo do MŠ Divadlo s úsměvem s pohádkou "Strojvůdce Josífek". Děti se poučily o tom, jak je dobré se o vše rozdělit, zkrátka nebýt lakomý.

Zápis do MŠ

Mateřská škola Martiněves vyhlašuje zápis dětí do MŠ pro školní rok 2012 - 2013, který se koná 20.3.2012 ve třídě MŠ od 8.00 do 14.00 hodin.

Divadlo v MŠ

Divadlo v MŠ

23.1.2012 přijelo do MŠ Divadlo s úsměvem s pohádkou "Bába chřipka", a tak se děti poučily, jak se mají chovat a chánit se před nemocemi.

Vánoční besídka

V MŠ se 20.12.2011 konala vánoční besídka pro rodiče dětí. Děti u stromečku zazpívaly vánoční koledy, pohrály si s novými hračkami a obdarovaly své rodiče dárečky, které vyrobily. Pro rodiče a další blízské dětí bylo připraveno pohoštění. Společně jsme prožily příjemné odpoledne.

Uzavření MŠ

V době vánočních prázdnin bude MŠ uzavřena od 23.12.2011 do 2.1.2012.

Mikulášská nadílka

Dne 3.12.2011 děti z naší školky vystoupily na mikuášské nadílce v kulturním domě v Charvatcích. Proběhlo vystoupení dětí, děti si zatančily při zumbě a navštívil je mikuláš s čerty a anděly. děkujeme za hezký zážitek.

Rozsvícení vánočního stromečku

Dne 26.11.2011 se děti z naší MŠ zůčastnily rozsvícení vánočního stromečku. Neprve si napsaly přání, které přivázané k balónku vypouštěly do nebe, slavnostně se rozsvítil stormeček. . Potom naše děti vystoupily s pásmem písní s vánoční tematikou. Jejich vystoupení mělo velký úspěch.

Divadlo

Dne 21.11.2011 opět do MŠ zavítalo divadélko s úsměvem a zahrálo dětem pohádku "Malované písničky", které děti rozezpívaly oblíbenými písněmi.

Vystoupení pro důchodce

V úterý dne 8.11.2011 jsme opět po roce vystupovaly na veřejném vystoupení pro naše seniory. Zatančily jsme při hudbě a zahrály dramatizaci pohádky "O Šípkové Růžence". Věříme, že jsme přispěli k dobré pohodě a atmosféře.

Divadlo s úsměvem

Dne 24.10.2011 přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "O veliké řepě". Pohádka děti pohladila po duši a také je rozezpívala. těšímě se na příště.

Vítání občánků

V sobotu 8.11.2011 opět děti z naší MŠ vystupovaly na vítání občánků. Tentokrát 5 holčiček zazpívalo a předneslo pásmo písní a básní rodičům, ostatním příbuzným a nově narozeným dětem.

Školní rok 2011 - 2012

Školní rok 2011 - 2012

Školní rok jsme zahájili 1.9.2011. Nastoupily 4 nové děti a adaptaci zvládly dobře. Děti přišly do MŠ natěšené, všichni s novým elánem a s chutí poznávat a objevovat nové.

Uzavření MŠ 2011

Provoz Mateřské školy Martiněves bude přerušen v době letních prázdnin od 11.7.2011 do 19.8.2011. Provoz opět od 22.8.2011. Více

Rozloučenhí se školáky 2011

Rozloučenhí se školáky 2011

22.6.2011 se konalo v MŠ loučení s budoucími školáčky. Předvedli jsme rodičům a přátelům školy vystoupení dětí - pásmo písní a básní, zahráli jsme veršovanou pohádku "O Šípkové Růžence". Rodičům jsme nabídli občerstvení a hezky jsme si to užili. Pohádka byla výpravná - děti si na ni pořídily kostýmy a p. Pavlasová nám namalovala krásné kulisy. Letos jsme se loučili s Vojtou Panenkou, s Šimonem Pavlasem,s Ondrou Tomíkem, s Káťou Škamat a s Joshuou Whiteheadem. Více

Spaní v MŠ

V úterý 14.6.2011 jsme se s některými odvážnými dětmi sešli v 19. hod. na školní zahradě. Nejprve jsme si opekli buřty za pomoci rodičů i s jejich mladšími i staršími sourozenci. Potom si děti vybraly pohádku "Kuky se vrací", kterou shlédly na DVD. Pak jsme se už všichni uložili ke spánku. Pro děti bylo spaní ve školce silným zážitkem. Doufáme, že jenom příjemným. Nikdo neplakal, všichni zůčastnění to zvládli na jedničku.

Divadlo

V pondělí 13.6.2011 přijelo do MŠ opět divadlo s úsměvem. Zahrály nám pohádku " Kouzelné slůvko", kde se děti dozvěděly, jak je důležité poprosit, poděkovat, pozdravit apod. Už jsem si domluvili další pohádky na příští školní rok. Budeme se těšit.

Den dětí

Ve čtvrtek 2.6.2011 proběhla v MŠ oslava MDD.Pro děti jsme připravili různé soutěže - házení s míčky na cíl, strefování se do koše, namotávání aut na tyčky, skákání v pytli, skákání na míči, chůze po zvýšené ploše, chůze na chůdách, prolézání strachovým pytlem, kreslení s křídou se zavázanýma očima, mini golf, shazování plechovak, přetahování se, chytání rybiček apod. Pak jsme hráli na šipkpvanou a při tom jsme plnili různé úkoly - zpívání, vyprávění, počítání, určování hlásek ve slovech, cvičení apod. Nakonec děti hledaly poklad, kde byla ukrytá sladká odměna. Vše si děti rozdělily a také získaly diplomy. Všichni jsme si to moc užili.

Výlet do Ploskovic

V pondělí 23.5.2011 jsme s dětmi jely na výlet do Ploskovic. Tam jsme byly provedeny zámkem princeznou. V každém pokoji byly postavy z pohádek, které žijí na zámku. S dětmi si povídaly o starých časech, jak se tenkrát žilo. Po prohlídce jsme byly pozváni do pohádkového lesa Křemílkem a Vochomůrkou. Děti procházely zámeckým parkem a plnily pohádkové úkoly. Za každý splněný úkol získaly část puzzlů, které na závěr musely složit v obrázek. Výlet se vydařil po všech stránkách, děti si to moc užily.

Vítání občánků

Vítání občánků

8.5.2011 se opět konalo vítání narozených dětí v KD Charvatcích. Děti z naší MŠ předvedly pásmo písní a básní a udělaly tak radost novopečeným rodičům.

Čarodějnice 2011

Také letos jsme v MŠ s dětmi pálily čarodějnice. Každé dítě si vyrobilo a nakreslilo svou vlastní čarodějnici, kterou si buď spálilo anebo si ji odneslo domů.Nejprve jsme si opekli buřty, na kterých jsme si moc pochutnali.

Divadlo od Matýska

7.4.2011 navštívilo divadélko z mateřského centra Matýsek v Roudnici n.L.Zahráli nám pohádku "Nebojsa", při které děti aktivně spolupracovaly a moc se pobavily. Tak prý zase příště.

Divadlo

25.3. 2011 do MŠ opět zavítalo divadlo s úsměvem. Shlédli jsme pohádku "Jaro s čápem". Laskavým a něžným humorem jsme se ocitli v příjemném jarním období.

Zápis do MŠ Martiněves

Zápis do MŠ Martiněves na školní rok 2011 - 2012 se koná 16.3.2011 v budově MŠ od 8.00 do 14.00 hodin.

Karneval 2011

Karneval 2011

I letos si děti užily karnevalový rej v MŠ. Ve čtvrtek 3.2.2011 si děti přinesly do MŠ masky a pěkně si zatančily, zasoutěžily. Byly zde k vidění Sněhurky, princezny, víla, paouk, vodník, policista, žralok, klaun, pavoučí muž, tanečnice fleminga, fotbalistka a děda mráz Děti si odnesly domů diplomy, sladkosti a plno zážitků.

Divadlo s úsměvem

Divadlo s úsměvem

Ve středu 2.2.2011 přijelo do MŠ divadélko s pohádkou "Sněhuláci". Z pohádky vyplynulo ponaučení jak se k sobě chovat navzájem. Hned po pohádce budoucí školáci jely k zápisu do ZŠ Mšené lázně. Takže měly děti celý den slavnostní.

Výlet do divadla

Výlet do divadla

27.1.2011 jsme se zůčastnili výletu do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka. Jeli jsme s veselým školním autobusem. Divadlo je nově zrenovováno, dekorace tvoří spousta loutek. Pro děti to byl silný zážitek, prožít divadlo v opravdovském divadle. Moc jsme si to užili.

Vánoční besídka 2010

Také letos jsme společně s dětmi a s jejich nejbližšími oslavily předvánoční čas vánoční besídkou v MŠ. 16.12.2010 se konala besídka pro děti s nadělováním hraček v dopoledních hodinách. Odpoledne jsme pak přivítali rodiče a prarodiče našich dětí. Děti zazpívaly vánoční koledy a básničky, děti podarovaly své milé dárečky, které si pro ně vyrobily. Také si domů odnesly balíčky, které dostaly darem od obecního úřadu a od místního obchodu.

Mikulášská nadílka 2010

Také letos se konala mikulášská nadílka v KD Charvatce. Děti z naší MŠ opět vystoupily s pásmem písní a básní s mikulášskou a čertovskou tematikou. Dětí z naší školky se bohužel mnoho nezůčastnilo, ale přesto jsme snad svým vystoupením přispěli k milé atmosféře. Musím prozradit, že pár dětí se nedostavilo z obavy před čertem. Že by neměly čisté svědomí?

Uzavření MŠ

V době vánočních prázdnin bude mateřská škola uzavřena od 23.12.2010do 31.12.2010. Provoz bude opět od 3.1.2011.

Rozsvěcení vánočního stromku 2010

V sobotu 27.11.2010 jsme se zůčastnili rozsvěcení vánočního stromku v Martiněvsi. Děti si nejprve vypustily balonky s přáníčkami pro Ježíška. Následovalo rozsvícení stromečku. Potom děti z naší školky zazpívaly vánoční koledy. Přestože byla vysoká nemocnost, děti se dostavily v hojném počtu a vystoupení jsme zvládli dobře.

Předplavecký výcvik 2010

Předplavecký výcvik 2010

24.11.2010 jsme po roce opět zahájili plavání s dětmi. Do konce ledna budeme každou středu jezdit do Roudnického krytého bazénu. Jenom je škoda, že toto roční období není nejpříznivější vzhledem k častým nemocem dětí. Ale přesto doufáme, že si to hezky užijeme.

Malování na zeď

Malování na zeď

Tímto chceme poděkovat a zároveň se pochlubit výzdobou v naší MŠ. P. A. Pavlasová nám nádherně vyzdobila zeď v ložnici dětí malbou s výjevy z pohádkové říše. Kdo má zájem přijďte se podívat!

Divadlo s úsměvem

Dne 15.11.2010 navštívilo MŠ opět divadlo s úsměvem s pohádkou "O slepičce a kohoutkovi". Dětem se pohádka velmi líbila, aktivně spolupracovaly. Již se těšíme na příště.

Divadlo

Divadlo

Také letos k nám bude pravidelně každý měsíc bude jezdit divadlo s úsměvem agentury Ludmily Frištenské. Divadlo zahájilo pohádkou "Míček Flíček". Dětem se pohádka moc líbila.

Vítání občánků

Tradičního vítání občánků 9.10.2010 se účastnily děti z naší MŠ . Vystoupily s pásmem písní a básní. Odnesly si sladkou odměnu.

Kurzy v MŠ

V letošním školním roce byl opět na přání rodičů dětí zahájen kurz anglického jazyka pod vedením lektorky Šárky Pečenkové.
Dále mají děti možnost navštěvovat výtvarný kroužek pod vedením p. A.Pavlasové v odpooledních hodinách.

Vystoupení pro důchodce

V úterý 5.10.2010 děti z naší mateřské školy vystoupily na setkání důchodců. Předvedly pásmo písní a básní a ještě dramatizovaly pohádku "Boudo,budko". Doufáme, že naše vystoupení udělalo radost všem zůčastněným.

Divadlo

6.10 2010 do MŠ přijelo divadlo s pohádkou " Jak šel lev do světa". Pohádku hrála herečka s loutkami marionetami. Během pohádky se také hrálo na kytaru a děti společně zpívaly známé dětské písničky. Na závěr si všichni pohladily loutkového pštrosa.

ŠKOLNÍ ROK 2010 - 2011

Nový školní rok jsme slavnostně zahájili. Žádné nové děti nám k naší radosti neplakali a tak to snad bude celý rok. Děti si domů na památku odnesly kamínky od moře, které si pomalovaly. Kapacita naší mateřské školy byla navýšena na 22 dětí a kapacitu máme naplněnou. Přijali jsme novou p. kuchařku.

Uzavření MŠ v letních měsících

Mateřská škola bude uzavřena od 12.7.2010do 20.8.2010.

Ukončení školního roku

29.6.2010 přijelo do MŠ divadlo s úsměvem a zahrálo dětem pohádku "O Budulínkovi". Na závěr vystoupení děti určovaly hudební hádanky z pohádek, které v tomto školním roce shlédly. Tím jsme důstojně zakončili školní rok 2009 - 2010.

Noční spaní v MŠ

Ze středy 23.6. na 24.6.2010 jsme poprvé uskutečnili v MŠ s dětmi spaní přes noc. Zůčastnilo se ho 7 dětí, které se už nemohly dočkat. Sešli jsme se v 19.00 hod. a nejprve jsme opékali buřty. Děti si pohrály na školní zahradě a potom jsme šli do "kina". To jsme si pustili film o dinosaurech. Většina dětí film shlédla do konce a šly do hajan. Nikdo v noci neplakal a hezky sjme si to všichni užili.

Rozloučení se školáky 2010

V úterý 22.6.2010 se v mateřské škole konalo rozloučení se školáky. Děti rodičům předvedly písně a básně, které se během školního roku naučily. Záhrály dramatizaci pohádky "Boudo,budko", zapojilo se více zvířátek než jindy. Letos se loučíme se 3 dětmi, které odcházejí do ZŠ Mšené lázně. Dětem se vystoupení povedlo ke spokojenosti všech.

Výlet do Budyně n.O.

Výlet do Budyně n.O.

11.6.2010 jsme jeli na výlet s veselým školním autobusem do Budyně n. O. na vodní hrad. Tam se pořádala akce záhadný tajemný hrad. Ožily tam středověké hry a turnaje. Nejprve si děti mohly vyzkoušet různé druhy soubojů a her, kterými se lidé bavili ve středověku. Potom si děti prohlédly hrad a jim přijatelnou formou byly ukázány alchymisti a různé postavičky lidí ze středověkých hradů. Na závěr děti shlédly rytířský souboj předvedený šermířskou skupinou z Libochovic. Pro děti to byl opravdu nevšední zážitek, jen bohužel bylo příliš velké horko.

MDD 2010

V mateřské škole proběhl den dětí až 8.6.2010. Stále jsem čekali na vhodné počasí. Konečně v úterý 8..6. se nám dětský den pěkně vydařil. Děti si zasoutěžily, hrou na šipkovanou, při které plnily úkoly našly poklad. Ten si nakonec rozdělily. Byly to drobné dárečky od sponzorů a sladkosti. Nechyběla ani medaile za účast.

Poznej svého psa

1.června na den dětí proběhla v mateřské škole přednáška s živým pejskem o tom, jak se děti mají chovat ke psům. Ať už k vlastním nebo k cizím psům. Děti si vyzkoušely i praktický kontakt s pejskem, vodily ho na vodítku. Pejsek jim také předvedl co umí. Věříme, že si děti z této akce odnesly citový prožitek.

Divadlo

V pátek 14.5.2010 přijelo do MŠ opět divadlo agentury Frištenské a zahrálo dětem pohádku "Tři prasátka". Přestože stejnou pohádku již děti letos viděly, ale v úplně jiném podání.

Pálení čarodějnic

Ve čtvrtek 29.4.2010 se v MŠ opět jako každý rok pálily čarodějnice. Děti si vyrobily každý svoji vlastní čarodějnici a kdo chtěl si ji spálil, kdo ne - odnesl si ji domů. Stačily si ještě vyrobit netopýra. Opekly si buřtíky, a protože se nám vydařilo i počasí, celé dopoledne si užily venku.

Výlet do Líbeznice

20.4.2010 byla mateřská škola na výletě s veselým školním autobusem v Líbeznicích na kouzelnickém vystoupení Pavla Kožíška. Dětem se čarování moc líbilo, zapojovaly se do všeho s velkou chutí a odjížděly se spoustou zážitků.

Divadélko

Divadélko

17.3. opět do MŠ zavítalo divadlo tentokrát s pohádkou "Jak koťátko zapomnělo mňoukat". Jenom škoda,že přítomných dětí bylo méně než obvykle. Těšíme se na příště.

Divadlo od Matýska

Ve čtvrtek 25.2.2010 přijelo do MŠ divadélko z centra Matýsek z Roudnice n.L. Zahráli dětem pohádku "O zlaté rybce". Děti byly vtahovány do děje pohádky a aktivně spolupracovaly. Těšíme se na další společné akce.

Divadlo

V úterý 23.2.2010 přijelo do MŠ divadlo agentury Ludmily Frištenské a zahrálo dětem pohádku "O bábě Chřipce". Byla to poučná pohádka o tom, jak se mají děti chovat, aby neonemocněly chřipkou a aby pokud možno nikoho nenakazily. Děti opět živě reagovaly a spolupracovaly.

Karneval v mateřské škole

Karneval v mateřské škole

Ve čtvrtek 18.2.2010 se v mateřské škole konal maškarní bál pro děti. Děti si přinesly karnevalové masky z domova. Děti tančily, soutěžily, cvičily při hudbě. Během celého týdne děti pomáhaly při výzdobě třídy a také si vyráběly škrabošky a masky různých zvířátek. Také si vyráběly koruny pro krále a princezny. Karneval se vydařil a budeme se těšit na příští sobotu na karneval pro děti v Charvatcích.

Zápis do MŠ Martiněves

Mateřská škola Martiněves spolu s obecním úřadem Martiněves vyhlašuje zápis do mateřské školy Martiněvse, který se koná 18.3.2010 v mateřské škole od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Divadlo

V pondělí 25.1.2010 do MŠ opět přijelo divadélko s pohádkou "Rukavička". Byla to pohádka se zimní tematikou, děti byly nenásilně zapojovány do děje pohádky. Všem se nám moc líbila a už se těšíme na další pohádku.

Sněhová kalamita

Sněhová kalamita

Přestože většina dospělých příliš nejásá nad nadměrnou sněhovou nadílkou, která nás postihla po letošních vánočních svátcích, děti jsou jiného názoru. Již druhý týden chodíme s dětmi na hřiště na kopec a vesele bobujeme a sáňkujeme. Náš kopec je pro děti ideální - dost svižný a ne moc dlouhý, aby byly zase rychle znovu nahoře. Jen musíme dodržovat bezpečnostní pravidla, aby nedošlo k úrazům.

Vánoční besídka 2009

Ve čtvrtek 17.12.2009 se konala v MŠ vánoční besídka. V dopoledních hodinách si děti zazpívaly u vánočního stromku koledy a přišel do MŠ Ježíšek nadělovat dárky. Dětem přinesl převážně tvořivé stavebnice, které hned děti zaujaly. Odpoledne pak bylo přichystáno vystoupení pro rodiče a příbuzné dětí. Děti zazpívaly a přednesly básně se zimní a vánoční tematikou. Tentokrát přišel Ježíšek znovu a dětem nadělil baláčky s cukrovinkami a s ovocem. Děti si pohrály s novými hračkami a vůbec se jim nechtělo domů.

Divadélko

8.12.2009 s atmosférou vánoc přijelo do MŠ divadlo s pohádkou "O cukrářce Barboře". Toto byla pohádka úplně vánoční- děti pomáhaly péct cukroví,zpívat koledy a dostaly i malé dárečky od andílka.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

I v letošním roce pořádal OÚ Martiněves mikulášskou nadílku pro děti. Naše děti opět vystoupily s nacvičenými písněmi a básněmi tentokrát s tematikou čertů a mikuláše. Škoda jen, že bylo špatné ozvučení. Děti dostaly sladkou odměnu nejen od mikuláše, ale i za své vystoupení. Potom si děti mohly zasoutěžit a zatančit.

Rozsvěcení vánočního stromu

27.11.2009 jsme se s většinou dětí a jejich rodičů sešli u vánočního stromku před obecním úřadem v Martiněvsi v odpoledních hodinách. Děti z naší školky vystoupily s pásmem písní s vánoční tematikou. Děti zpívaly s chutí, přestože v předešlém týdnu byla docházka do mateřské školy nízká a nepravidelná. Jistě si z této akce odnesly pěkné zážitky což přispělo k atmosféře adventu.

Divadlo

Divadlo

V pátek 27.11.2009 navštívilo MŠ opět divadélko agentury ludmily Frištýnské a zahrálo dětem pohádku " Jak dědeček zasadil řepu". Děti při pohádce spolupracovaly a bylo vidět, že je pohádka baví. Spontánně se do pohádky zapojovaly.

Divadélko

V úterý 24.11.2009 navštívilo mateřskou školu divadlo z Roudnice n.L. z mateřského centra Matýsek. Mladí herci zahráli dětem pohádku "Tři čuníci". Hráli to s velkým nasazením a děti se dobře bavily. Těšíme se na příští představení.

Předplavecký výcvik 2009

Od středy 18.11.2009 opět s dětmi jezdíme na předplavecký výcvik do krytého bazénu v Roudnici n.L.Nevýhodou v současné době je vyšší nemocnost dětí. Do výcviku se přihlásilo 11 dětí. Výcvik bude trvat až do začátku února 2010. Jezdíme společně s mateřskou školou Račiněves a tak máme čas navštívit saunu, kde se otužujeme.

Výlet do galerie

Výlet do galerie

Dne 13.11.2009 jsme společně s MŠ Mšené -lázně navštívili galerii výtvarných umění v Roudnici n.L. Děti si prohlédly některé obrazy a potom plnily úkoly podle povídky a hledaly určené obrazy. Dále pak kreslily své vlastní obrázky s tematikou džungle. dětem se obrázky moc povedly. Bylo jim slíbeno, že jejich obrázky budou vystavené v galerii. Potom jsme navštívili podřipské muzeum, kde jsme viděli jak se v minulosti žilo a jak se měnila krajina pod Řípem. Děti se nemohly odtrhnout od vláčku, který jezdil pod Řípem Výlet se vydařil a všem se nám to moc líbilo.

Vysoupení v KD Charvatcích

Naše děti vystoupily v KD Charvatcích pro důchodce. Zacvičili jsme podle písní "Elce, pelce, kotrmelce" a přednesli jsme vyprávění o zvířátkách a jejich životě na dvorku. Věříme, že se seniorům naše vystoupení líbilo.

Divadlo v Roudnici

Divadlo v Roudnici

Dne 9.11.2009 jsme navštívili divadelní představení pohádky"O Balince - dobrém štěněti". Vzala nás sebou mateřská škola Mšené-lázně. Pohádka byla vhodná spíše pro starší děti, v ději pohádky se jednalo o třídění odpadu. Představení se konalo v KD Řípu, kde je hlediště v rovině. Naše děti seděly dost vzadu, takže některé děti neviděly moc dobře. Ale užily si výletu a náladu jim to nezkazilo.

Divadélko v MŠ

Dne 26.10.2009 přijelo do MŠ opět divadlo agentury Ludmila Frištenská a zahrálo dětem podzimní pohádku o drakovi. Děti byly zataženy do pohádky- pomáhaly větru foukat vítr pro draka, pomáhaly určovat barvy podzimu a hledat plody, které dozrávají na podzim. Na závěr se děti naučily písničku. Dostaly za úkol vyrobit dračí ocásek pro vránu z pohádky.

Výlet do Libochovického zámku

Dne 15.10.2009 byly děti z mateřské školy na výletě s veselým školním autobusem v Libochovicích na zámku. Tam se konala pro děti hra "země skřítků". Děti- skřítkové měly za úkol vysvobodit princeznu. Děti postupovaly od stanoviště ke stanovišti a plnily různé úkoly a setkávaly se s pohádkovými bytostmi, jak s kladnými, tak i se zápornými postavami. Protože nám počasí vůbec nepřálo, musely se všechny stanoviště udělat v prostorách zámku a ne jako obvykle v zámecké zahradě. To však neubralo na kouzelné atmosféře a děti si domů odnesly nevšední zážitky a také kamínek od samotné princezny.

Výuka angličtiny

Dne 1.10.2009 byla v MŠ opět po roce zahájena výuka anglického jazyka. Děti učí zkušená lektorka Šárka Pečenková. Děti se seznámí s novým jazykem formou hry, což se jim rozhodně bude hodit do dalších let.

Vítání občánků

Vítání občánků

Dne 26.9.2009 se děti z naší MŠ opět účastnily vítání nově narozených dětí ze spádových obcí Martiněvse, Charvatce a z Radešína. Děti zazpívaly pásmo písní a básní, doprovodily se rytmickými hudebními nástroji. Zato byly odměněny sladkostmi.

Divadlo v MŠ

Divadlo v MŠ

Dne 25.9.2009 do mateřské školy přijelo divadlo agentury Ludmily Frištenské. Jedná se o loutkové divadlo. Shlédli jsme pohádku " O školnici a ztracných bačkůrkách". Do děje pohádky byly děti aktivně zapojovány. Dětem se pohádka moc líbila a již se těšíme na příště.

Školní rok 2009 - 2010

1.9.2009 jsme zahájili školní rok, dětem jsme zahráli loutkové divadlo a uvítaly je veselou opičkou, kterou si odnesly domů. Z 5 nových dětí zatím nastoupuly 3 děti. Kapacita mateřské školy je naplněna, přijato je 18 dětí.

Výlet do zoo Ústí n.L.

Ve středu 24.6.2009 jsme jeli na výlet do zoo. Společně s naší MŠ jela MŠ Vražkov. Počasí nám zpočátku nepřálo , celou cestu do zoo lilo jako z konve. Když jsme vystupovali z autobusu již pršet přestávalo. Nakonec děti ani nepotřebovaly pláštěnky. Viděli jsme nosorožce, slony při ranní hygieně, žirafy, pštrosy, želvy, zebry, oslíky, poníky, medvědy, tygry, geparda, lvy, rozličné ptáky, krokodýla, lachtany při krmení, různé druhy opic a opiček, tuleně. Takže nakonec se nám výlet vydařil a děti si to pěkně užily.

Rozloučení se školáky

Ve čtvrtek 18.6.2009 se v mateřské škole konalo rozloučení se školáky, na které jsme pro rodiče připravili vystoupení dětí. Děti cvičily při hudbě "Elce - pelce kotrmelce", předvedly pásmo písní a básní, každý měl nacvičenou svoji básničku. Zdramatizovaly pohádku "Krtek a zajíček", pohádku hrály i malé děti. Letos jsme se rozloučily jen s Dominikem Whiteheadem, který nastupuje od září do ZŠ a s Emily Kalousovou z Budyně, která od září bude navštěvovat místní mateřskou školu.

Dětský den

Také v letošním školním roce jsme uspořádali pro děti dětský den. Děti si zasoutěžily - házely míčky do koše, strefovaly se do kuželek, přetahovaly se lanem, skákaly v pytlích, na skákacích míčích, chodily na chůdách, lovily rybičky, prolézaly strachovým tunelem. Nakonec jsme hráli na šipkovanou. Po cestě, při hledání pokladu jsme plnili různé úkoly až jsme došli k místu, kde se hledal poklad. O ten jsme se potom rozdělili. Děti získaly medaile a diplomy a nechyběla ani sladká odměna.

Pálení čarodějnic

Dne 29.4.2009 se v mateřské škole pálily čarodějnice. Děti si vyrobily hlavu čarodějnice z papíru, vlasy ji udělaly z vlny a přilepily na špejli. Většina dětí si čarodějnici spália, některé děti siji odnesly domů. Opekly jsme si špekáčky, spálily malé čarodějnice a nakonec upálily i velkou postavu čarodějnice - spálily jsme všechno zlé, zůstaly jen hodné děti.

Opět klaun

Ve čtvrtek 16.4.2009 opět MŠ navštívil klaun Kristián s hudebním pořadem pro děti tentokrát s jarní tematikou. Děti se pobavily, zazpívaly si, zasoutěžily si a prožily veselé dopoledne.

Divadlo v Mostě

V úterý 10.3.2009 jely děti z mateřské školy do divadla Rozmanitosti v Mostě. Jely autobusem s mateřskou školou Mšené lázně. Cesta byla dlouhá, ale odměnou nám bylo velmi pěkné představení "Vodnické putování". Divadlo se hrálo s loutkami, vystupovaly tam lesní pohádkové bytosti. Jenom obra hrál člověk místo loutky. Dětem se pohádka moc líbila, jen snad byla malinko strašidelná.

Zápis do MŠ Martiněves

Zápis do mateřské školy Martiněves se koná 17.3.2009 v budově školy od 8.00h.do 14.00h.

Maškarní karneval

Maškarní karneval

Ve čtvrtek 12.2.2009 proběhl pro děti karneval v dopoledních hodinách. Všech 13 přítomných dětí si přinesly masky z domova. Společně jsme vyzdobili třídu, oblékli jsme se do masek a maškarní rej začal. Děti soutěžily o nejhezčí masku, o nejlepší tanec. Všechny děti si domů odnesly diplomy, balónky a zážitky.

Předplavecký výcvik 2009

Předplavecký výcvik 2009

Od 4.2.2009 bude mateřská škola každou středu 10 x jezdit do Libochovic na předplavecký výcvik. V minulých letech jsme vždy jezdili do Roudnice n.L. Tak se již těšíme na změnu a na to, jak se s vodou sblížíme.

Klaun Kristyán

Klaun Kristyán

Dne 14.1.2009 opět do MŠ zavítal klaun s hudebním pořadem pro děti. Program byl se zimní tematikou.Děti se pobavily, zasmály a vyřádily.

Vánoční besídka 2008

Vánoční besídka 2008

Vánoční besídka mateřské školy se konala 18.12.2008 od 14.30 h. Děti rodičům předvedly pásmo vánočních koled a říkanek. Své vystoupení zahájily jako andělíčkové se svíčkami. Ještě rodičům zacvičily hry s říkadly a rozdaly dárečky, které si pro své rodiče vyrobily. Rodiče v dobré náladě poseděly u vánočního cukroví a děti si hrály s novými hračkami. Děti si také domů odnesly sladké balíčky, které sponzoroval obecní úřad.

Výlet do skanzenu

Výlet do skanzenu

Dne 17.12.2008 jsme s dětmi z naší školky jeli na výlet do Přerova n.L. navštívit skanzen. Děti si prohlédly stará stavení a hospodářství jak žili, pracovali a hospodařili naši předkové. Také viděly starou školu, jak se slavily tradiční české vánoce, jak dpomečky před vánocemi navštěvovala Barbora, Lucie, Mikuláš. Shlédly jak se dříve zdobily vánoční stromečky, jak si lidé vyráběli betlémy z různých materiálů. Výlet se nám vydařil, jen cesta byla příliš dlouhá.

Kouzelník se zvířátky

Dne 10.12.2008 mateřskou školu navštívil kouzelník, kteý nejen předvedl dětem několik kouzel, ale také dětem ukázal a vyprávěl o životě soviček - sýčka, výra. Dále předvedl papouška, kanárka a také dravce káně. Děti mohly ptáčky vidět z blízka i si je pohladit. Také si pochovaly zakrslého králíčka.

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka

V neděli 7.12.2008 se konala mikulášská besídka v kulturním domě v Charvatcích. Děti z naší mateřské školy předvedly na besídce vystoupení a to pásmo písní a básní s tematikou mikuláše a čerta. Také předvedly cvičení pohybové hry s říkadly. Potom soutěžily v různých disciplínách a nakonec se dočkaly i mikuláše, čertů a anděla. Všechny děti se odnesly domů nějakou tu dobrotu a hlavně zážitek, na který budou jistě dlouho vzpomínat.

Kouzelník v MŠ

V pátek 17.10.2008 navštívil mateřskou školu se svým vystoupením kouzelník. Děti spolupracovaly při čarování. Nakonec je kouzelník odměnil výrobky podle přání dětí z nafulovacích míčků.

Vítání občánků

Vítání občánků

Dne 4.10.2008 se děti z mateřské školy zůčastnily vítání nových občánků v kulturním domě v Charvatcích. Svým vystoupením jistě přispěly k milé atmosféře.

Školní rok 2008-2009

Školní rok 2008-2009 byl slavnostně zahájen 1.9.2008. K tomuto dni jsme měli ještě několik volných míst pro děti. Ke dni 15.9.2008 jsme již naplnili mateřskou školu a máme 18 zapsaných dětí. 17.9.2008 navštíví naši školku klaun s hudebním pořadem pro děti. Děti se již těší ne jeho veselé kousky a na "skákavé" bonbóny.

MATEŘSKÁ ŠKOLA MARTINĚVES MÁ NA ŠKOLNÍ ROK 2008 - 2009 JEŠTĚ NĚKOLIK VOLNÝCH MÍST!

Výlet do ZOO Praha

Ve středu 25.6.2008 děti z mateřské školy byly na výletě v zoo Praha. Děti shlédly pavilon džungle, lední medvědy, tučňáky, plameňáky, různé druhy ptáků. Dále viděly gorily, pavilon šelem, želvy a ještěry, také slony a hrochy.Více jsme toho nezvládly vzhledem k časovým možnostem a vzhledem k počasí. Bylo velké vedro a dusno. Všichni jsme byly velmi unavení a po spaní jsme děti nemohly probudit.

04.07. 2008

Rozloučení se školáky

Rozloučení se školáky

Dne 19.6..2008 proběhlo v mateřské škole Martiněves rozloučení se školáky formou besídky. Děti předvedly rodičům a svým blízkým pásmo písní a básní, děti, které chodí v MŠ na angličtinu přednesly několik básní s anglickými výrazy. Nakonec děti zatančily a zacvičily při hudbě. Na památku si odnesly své výtvarné práce, předškoláci také své pracovní sešity a pracovní listy. Dostaly malou pozornost a kytičku.

Dětský den v MŠ

Dětský den v MŠ

Dne 2.6.2008 se konal dětský den v mateřské škole. Děti soutěžily v různých disciplínách. Potom absolvovaly hru na šipkovanou na hřišti. Při hře plnily různé úkoly a nakonec hledaly poklad. O ten se šly rozdělit na zahradu. Odměna byla jak slaká, tak ještě dostaly různé drobné dárky. nezapomělo se ani na diplomy. Počasí nám přálo a tak se dětský den vydařil.

Výlet na skálu

Výlet na skálu

Dne 16.5.2008 netekla voda, proto byl v MŠ sanitární den.Děti si vyrazily na půl denní výlet na skálu.V místním obchodě se občerstvily nanuky.

Výlet do čs. televize

Děti z MŠ Martiněvse se pojedou 9.5.2008 do Prahy podívat do čs.televize,kde se vyrábí pořady pro děti např. "Kouzelná školka".

Výlet do zooparku Zelčín

Výlet do zooparku Zelčín

Dne 12.6.2008 byla mateřská škola na výletě v zooparku Zelčín u Mělníka. Děti se povozily na koních, opekly si buřtíky a viděly různá zvířátka. Pozorovaly koně, prasátka, morčata, papoušky, kozy, opice, pštrosy a dikobraza. Počasí se nám také vydařilo, tak si děti odnesly spoustu zážitků.

Pálení čarodějnic

Ve středu 30.4.2008 jsme také v mateřské škoole pálily na školní zahradě čarodějnice.Děti si vyrobily a nakreslily čarodějnici z papíru na špejli a podle vlastního rozhodnutí ji spálily nebo si ji odnesly domů.Také si opekly špekáčky.

Návštěva předškoláků v ZŠ

06.03. 2008

Budoucí prvňáci z mateřské školy Martiněves navštíví základní školu Mšené lázně,kde se zůčastní výuky v první třídě. Tuto akci zajišťuje ředitelka ZŠ spolu se starostou OÚ Martiněvse. Toto setkání se školou jistě dětem napomůže k snažšímu nástupu dětí do ZŠ.


Fotografování

28.02. 2008

V úterý 4.3.2008 přijede do MŠ fotograf v 10.00 h. Na fotografování se může dostavit kdokoli z obce i z okolí, kdo by měl zájem.


Skřítek Vítek

22.02. 2008

Mateřskou školu 17.2.2008 navštívil skřítek Vítek s předtavením pro děti, kdy děti aktivně zapojoval do hry a děti seznamoval s angličtinou, jejíž výuka v naší školce probíhá během školního roku.


Předplavecký výcvik

18.02. 2008
Předplavecký výcvik

Od 6.2.2008 jezdí mateřská škola Martiněves spolu s mateřskou školou Mšené lázně a Račiněves na plavání s dětmi. Děti se hravou formou seznamují s vodou. Někteří se už naučí uplavat i několik temp.


Klaun

Kalun s dětmiKalun s dětmi

Klaun v MŠ

Klaun v MŠ

Opět k velké radosti dětí navštívil MŠ klaun Kristián. Děti si zasoutěžily, zazpívaly, zatančily a to 28.1.2008.

Představujem vám děti z naší školky

Obrázků: 1-6 z celkem: 19    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Mateřská škola po rekonstrukci kuchyně


První "Vítání občánků" v historii obce Martiněves

31.03. 2008
První

29.3.2008 vystoupily děti z MŠ Martiněvse v KD Charvatcích při vítání občánků pásmem písní a básní.


Mateřská škola Martiněves

Martiněves 45
411 19 Mšené - lázně            
okr. Litoměřice
příspěvková organizace                  Tel.: 416 866 071
IČO: 70982627                             www adresa: www.martineves.cz/
Obecní úřad Martiněves, copyright 2006-2018

Created by © 2009 - 2019 Chabera tvorba stránek